Wydarzenia w Warszawie Weekend: 3-4 września 2016

Wydarzenia w Warszawie Weekend: 3-4 września 2016
 Co, gdzie i kiedy w Warszawie, pikniki, imprezy, spotkania, wydarzenia, co robić, gdzie się wybrać, jak spędzić wolny czas.

Cały weekend

13. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Festiwal od kilkunastu lat przywraca pamięć o przedwojennej, żydowskiej „Warsze”, sławionej przez Singera w licznych opowiadaniach i powieściach. Co roku na festiwalowe dni do stolicy Polski przyjeżdżają najznakomitsi przedstawiciele kultury żydowskiej z całego świata.
Program wydarzeń
oraz
Wybrane wydarzenia festiwalu

Festiwal kulinarny „Kuchnia mamy Soni” to seria zdarzeń promujących żydowską kuchnię. Będą odbywały się pokazy i warsztaty kulinarne, prowadzone przez wybitnych znawców żydowskiego gotowania, którzy umiejętność przyrządzania żydowskich potraw wynieśli z domu, a restauracje i bary działające wokół placu Grzybowskiego przygotują specjalne festiwalowe menus, inspirowane przysmakami dawnych mieszkańców Grzybowa. 
Odnośnik do wydarzenia

Warszawa Jest Trendy 2016
Odnośnik do wydarzenia

Festiwal Przemiany 2016 w Centrum Nauki Kopernik
Odnośnik do wydarzenia

Latające Psy 2016
Zawody na Polu Mokotowskim.
Odnośnik do wydarzenia

Wawa Design Festiwal w Soho Factory
Odnośnik do wydarzenia

Slow Market na Placu Zabaw targ kulinarny, który gromadzi w jednym miejscu blogerów, kucharzy amatorów oraz restauratorów, serwujących dania z całego świata. W każdy weekend Plac Zabaw zamienia się w miejsce wielokulturowego tygla nowych smaków.
Odnośnik do wydarzenia


Sobota 3 września 2016

Ósmy Festiwal Piosenki Artystycznej „Poetycka Dolina”. W programie wystawa „Poeci piosenki” Jerzego Dziedziczaka, przesłuchania finalistów konkursu na nowej sali widowiskowej: Béa, Kamila Dauksz, Marta Fitowska, Gant&SaVa DUO, Grzegorz Grunwald, Iwan Iwanilia, Kamil Owczarek, Justyna Panfilewicz, Poetica Quintet, Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski, Danuta Szymańska, Piotr Zubek.
Koncert zespołu Chwila Nieuwagi.  Koncert galowy w postaci recitalu ZOO złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Katarzyna Groniec z Zespołem.
Odnośnik do wydarzenia, 10:00

Saturday Rumble powered by Reebok. W Reebok Pop Up Store czeka na Was strefa chill out, gdzie możecie przetestować naturalne soki Cleanse Me i spróbować swoich sił w grze EA Sports UFC 2 jako Joanna Jedrzejczyk, a także sprawdzić swój refleks na urządzeniu Blink.
To nie wszystko – w strefie treningowej Reebok Pop Up Store można wziąć udział w wyzwaniach fitnessowych i bezpłatnych treningach pod okiem najlepszych trenerów. Co tydzień nowy plan treningów, codziennie nowy challenge.
 Zapisy na treningi w dniach 29-01.09 http://tinyurl.com/TreningiReebokWeek11
Odnośnik do wydarzenia, 10:00

Narodowe Czytanie. Tegoroczna edycja poświęcona jest dziełu „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza – polskiego pisarza, publicysty i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości. Wydarzenie w Ogrodzie Saskim w Warszawie będzie dostępne również dla osób niesłyszących i niedosłyszących.
Odnośnik do wydarzenia, 11:00

Narodowe Czytanie: cała Polska czytać będzie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Specjalnie na tegoroczną edycję Narodowego Czytania adaptację tej powieści przygotował Tomasz Burek, krytyk literacki, literaturoznawca i eseista.
Odnośnik do wydarzenia, 12:00

QUO VADIS – pokaz rękopisu
Odnośnik do wydarzenia, 12:00

Ósma odsłona Parku Rzeźby poświęcona jest temu, kim są, jak postrzegają się i jak wyrażają siebie mieszkańcy Bródna – osiedla, które jako część dzielnicy Targówek dokładnie sto lat temu stało się częścią Warszawy. Dziś to jedna z najbardziej różnorodnych etnicznie i społecznie dzielnic miasta.
Odnośnik do wydarzenia, 12:00

Pożegnanie Lata w parku Sowińskiego
Odnośnik do wydarzenia, 12:00

Mieszczanie z Bródna. Premierowe performansy w Parku Rzeźby na Bródnie, nawiązujące do tematu kultury fizycznej i rzeźby ciała. Artyści: Marta Ziółek, Nik Kosmas, Helga Wretman.
Odnośnik do wydarzenia, 14:00

Noc Pragi i Święto ulicy Ząbkowskiej
Odnośnik do wydarzenia, 14:00

Chopin na Krakowskim Przedmieściu
Ostanie koncerty „Chopin na Krakowskim Przedmieściu” . W odróżnieniu od klasycznych utworów wykonywanych w czasie letnich koncertów, podczas finałowego wydarzenia goście usłyszą Chopina przede wszystkim w aranżacjach jazzowych. Wydarzenie poprowadzi Piotr Zworski, który przedstawi muzyków i wprowadzi gości w klimat koncertów. Koncert odbędzie się na dwóch scenach:
•    w godz. 14.30-17.00 na scenie przy Kolumnie Zygmunta – o godzinie 14.30 odbędzie się spektakl taneczny, od godziny 15.00 do 17.00 zaplanowany został koncert klasycznych utworów Fryderyka Chopina,
•    w godz. 17.00 – 22.00 na scenie na skwerze Hoovera zabrzmią  jazzowe opracowania twórczości Fryderyka Chopina.
Odnośnik do wydarzenia, 16:00

Finisaż wystawy „Na nowo. Warszawiacy 1945-55”. „Dziewczynka ze zdjęcia” – oprowadzanie po wystawie.
Dom Spotkań z Historią
Odnośnik do wydarzenia

Z kawą po Warszawie: Spacer Parszywa Dwunastka. Dla spacerowiczów czeka kawowa niespodzianka na hasło „Z kawą po Warszawie”.
Odnośnik do wydarzenia, 18:00

Kazik & Kwartet proforma koncert w ramach Świeta ulicy Ząbkowskiej
Odnośnik do wydarzenia, 20:30


Niedziela 4 września 2016

Warszawa Business Run
Odnośnik do wydarzenia, 9:00

Dzień Czekolady z E. Wedel na placu Defilad
Odnośnik do wydarzenia, 11:00

Spacer z cyklu IV Dyżur Varsavianistyczny – ul. Karowa (Ryszard Mączewski). Zbiórka na rogu ulic Dobrej i Karowej po stronie skweru Stanisława Jankowskiego „Agatona”.
Odnośnik do wydarzenia, 11:00

Obchody 185-lecia obrony Reduty Ordona. Program obchodów tworzą Uroczystość przy Reducie Ordona, Bieg Ordona oraz Piknik Historyczny w Parku Szczęśliwickim. Będzie to upamiętnienie bohaterskich obrońców Warszawy z 1831 r. podczas Powstania Listopadowego, w odniesieniu do wydarzeń opisanych przez Adama Mickiewicza w wierszu „Reduta Ordona”.
Odnośnik do wydarzenia, 11:30

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich, 12:00 i 16:00
godz. 12:00 – Bronisława Kawalla
godz. 16:00 – Maciej Zagórski
Odnośnik do wydarzenia pod tym linkiem

Książki Nie_ dzielą!/Godność” to hasło tegorocznej kampanii “Książki w Pudle”.
Odnośnik do wydarzenia, 12:00

Błądzenie – 4 akcje Laboratorium Edukacji Twórczej w CSW.
Odnośnik do wydarzenia, 12:00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Jacka Malinowskiego i spotkanie wokół filmu „HalfAWoman”
Odnośnik do wydarzenia, 12:15

Kino Muranów zaprasza na cykl “Wystawa na Ekranie” i zabiera w podróż po największych muzeach świata.
„Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie.
Odnośnik do wydarzenia, 16:00

Finisaż wystawy „Na nowo. Warszawiacy 1945-55”. „Dziewczynka ze zdjęcia” – oprowadzanie kuratorskie po wystawie.
Dom Spotkań z Historią
Odnośnik do wydarzenia

Żoliborska Potańcówka Międzypokoleniowa 2016
Odnośnik do wydarzenia, 17:00

Koncerty Muzyki Średniowiecznej w Muzeum Narodowym: „Instrumentalna muzyka średniowiecza”.
Odnośnik do wydarzenia, 18:15

Koncert Reni Jusis w Stacji Mercedes
Odnośnik do wydarzenia, 20:00

Klub Komediowy. Klancyk i Szkolna wyprawka.
Odnośnik do wydarzenia, 20:00


Dla dzieci

Akademia Duckie Duck 3-4 września 2016 r., na Stadionie Narodowym
Odnośnik do wydarzenia

Puzzle na Placu: Zrób sobie plac. W trakcie warsztatów „Puzzle na Placu” będziemy układać miasto – Warszawę z puzzli reprezentujących części dzielnic tzw. obszary. Będzie to unikalna okazja żeby w ciekawy sposób dowiedzieć się więcej o przestrzeni, historii i urbanistyce Warszawy, i razem z innymi mieszkańcami zmierzyć się z miejską układanką.
Odnośnik do wydarzenia

Dzieci też maja głos! Już w najbliższą niedzielę Festiwal Skrzyżowanie Kultur zaprasza na warsztaty dla najmłodszych, które poprowadzi pedagog i muzyk, Maria Pomianowska razem z improwizatorkami z projektu „Nikt Nic Nie Wie”. Podczas zajęć mali uczestnicy zapoznają się z możliwościami najdoskonalszego instrumentu – ludzkiego Głosu. Wydarzenie odbędzie się 4 września 2014 o godz. 13.00 w nadwiślańskim Placu Zabaw, Bulwar B. Grzymały-Siedleckiego w Warszawie. Wstęp Wolny.
Odnośnik do wydarzenia


Przeczytaj też:

Rodin/Dunikowski – Kobieta w polu widzenia

Muzea za darmo Lista muzeów

Festiwal Skrzyżowanie KulturKolektyw Europa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.