Wystawa na Ekranie: Manet, Munch, Vermeer, Rembrandt i Van Gogh

Kino Muranów zaprasza na cykl „Wystawa na Ekranie” i zabiera w podróż po największych muzeach świata. Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw, zaś niezwykłej wizualnie wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Program:

7 sierpnia, godz. 16:00
„Manet – portrecista życia” z The Royal Academy of Arts w Londynie

21 sierpnia, godz. 16:00
„Munch 150” z Munchmuseet i Nasjonalgalleriet w Oslo

28 sierpnia, godz. 16:00
„Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku” z The National Gallery w Londynie

4 września, godz. 16:00
„Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie

6 września, godz. 18:00
„Manet – portrecista życia” z The Royal Academy of Arts w Londynie

11 września, godz. 16:00
„Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia” z Van Gogh Museum w Amsterdamie

13 września, godz. 18:00
Munch 150” z Munchmuseet i Nasjonalgalleriet w Oslo

20 września, godz. 18:00
„Vermeer i muzyka. Sztuka miłości i odpoczynku” z National Gallery w Londynie

„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Cykl w każdym sezonie prezentuje pięć tytułów – pięć filmów tematycznych poświęconych wybranym artystom, grupom lub kierunkom w malarstwie, wybranym muzeom lub pojedynczym arcydziełom. Filmy zapraszają do pracowni konserwatorskich, przybliżają techniki malarskie i detale techniczne a także tajniki badania przeszłości legendarnych obrazów. Wszystko to w jakości HD. Dotychczas niezwykły sukces odniosły m.in. filmy poświęcone dziełom Leonarda w National Gallery w Londynie, Vermeera z tego samego muzeum i Muncha w Muzeum Muncha i Galerii Narodowej w Oslo. Obecnie Wystawy na ekranie są prezentowane w ponad 1000 kinach w 30 krajach.

Phil Grabsky – pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. Cykl „Exhibition on Screen” przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata.

Cena biletu: 25 zł

Adres
Kino Muranów
ul. Gen. Andersa 5

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.