Atrakcje

Top 10 atrakcji Warszawa.

Miejsca,  które warto odwiedzić podczas wizyty w stolicy.

Lista miejsc, atrakcji w Warszawie, co robić, gdzie wstęp wolny

1. Stare Miasto i Rynek Starego Miasta, wejście do Zamku Królewskiego w każdą niedzielę za darmo

Stare Miasto w Warszawie to miejsce tętniące życiem nie tylko podczas sławnego festiwalu jazzowego Jazz na Starówce. Zimą można tu jeździć na łyżwach, zjeść pysznego gofra lub napić się grzanego wina. Restauracje zlokalizowane na Starówce oferują wspaniałe potrawy polskiej kuchni.

2. Muzeum Narodowe, w każdy wtorek wstęp wolny na wystawę stałą

Muzeum posiada bogaty zbiór eksponatów pochodzących ze wszystkich epok, od starożytności po współczesność. Muzeum prezentuje prace artystów z całego świata podczas licznych wystaw czasowych. 

3. Park – Łazienki Królewskie, w każdy piątek wstęp wolny do obiektów

Założone w XVIII wieku Łazienki Królewskie  są miejscem wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym i rozrywkowym, a także jednym z ulubionych miejsc spacerów warszawiaków i gości stolicy.

4. Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW), zawsze wstęp wolny

Największą atrakcją BUW-u jest ogród na dachu budynku, który jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. 
W sezonie letnim otwarty w godzinach 8.00 – 20.00.

5. Muzeum Historii Żydów Polskich – Polin, w każdy czwartek wstęp wolny

Ekspozycja multimedialna jak również inne obiekty z wystawy stałej otwartej w 2014 roku, zlokalizowane w muzeum ukazują 1000 lat współistnienia narodów polskiego i żydowskiego.
Dodatkowo w gmachu Muzeum odbywają się rozmaite spotkania, koncerty, spektakle oraz inne wydarzenia.

6. Muzeum Powstania Warszawskiego, w każdą poniedziałek wstęp wolny

Muzeum otwarte w 60. rocznicę wybuchu walk powstańczych, mieści się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej. Nad gmachem góruje wieża, z symbolem Polski Walczącej, na szczycie której znajduje się taras widokowy. Warto zajrzeć też do piwnicy muzeum, gdzie znajduję się odtworzony kanał kanalizacyjny jakim przemieszczali się powstańcy.

7. Zachęta – Galeria Sztuki Narodowej, w każdy czwartek wstęp wolny

Zachęta jest jednym z najstarszych salonów wystawowych w Polsce. Budynek wzniesiony został w latach 1898-1900 według projektu Stefana Szyllera.
W Galerii mają miejsce także odczyty, sesje naukowe, promocje książek, spotkania z artystami, pokazy kinowe, koncerty. 

8. Pałac w Wilanowie, w każdy czwartek wstęp wolny

Letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego a następnie Augusta II oraz najznakomitszych rodów magnackich. Jest jednym z najpiękniejszych zabytków europejskiego baroku i świadectwem świetności Rzeczypospolitej. Przy pałacu jest wspaniały, dwupoziomowy barokowy ogród włoski i romantyczny park w stylu angielskim. W dawnej ujeżdżalni znajduje się Muzeum Plakatu.

9. Centrum Nauki Kopernik i Planetarium Kopernika

W Koperniku znajdziecie wystawy z interaktywnymi eksponatami, dzięki którym można samodzielnie odkrywać zjawiska i zasady rządzące światem. Czekają na Was także laboratoria, dwa nietypowe teatry oraz Planetarium.

10. Muzeum Fryderyka Chopina, w każdą środę wstęp wolny

Muzeum otwarte w 200 setną rocznicę urodzin pianisty, który jest najsławniejszym Warszawiakiem na świecie. W zbiorach muzeum są listy, partytury oraz instrumenty muzyczne. Warto spędzić trochę czasu w podziemiach muzeum, gdzie jest kilka stanowisk do odsłuchiwania muzyki Chopina.


Przeczytaj też

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.