Start zapisów do 29. Biegu Konstytucji 3 Maja

Start zapisów do 29. Biegu Konstytucji 3 Maja.

W nocy z 29 na 30 marca 2019 roku, minutę po północy, rozpoczną się internetowe zapisy do 29. Biegu Konstytucji 3 Maja. Będzie to pierwsza w tym roku impreza z cyklu triady „Zabiegaj o pamięć”. Uczestnikom biegu głównego będą towarzyszyć zawodnicy nordic walking oraz dzieci w 700-metrowym „Biegu z maskotką”.

Zapisy będą odbywały się:

  • w formie elektronicznej https://zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl/index.php
  • i jeśli nie wyczerpie się pula internetowa również od 15 kwietnia (osobiście)
    w biurze zawodów w Pałacu Kultury i Nauki (Sala im. Kisielewskiego Pl. Defilad 1, w Warszawie).

Wszyscy rejestrujący się w ten sposób zawodnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych, wyłącznie poprzez bezpośrednie płatności online w momencie zapisu. Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie może zostać usunięte z bazy danych. Opłacony pakiet można odebrać od 15 kwietnia do 2 maja w biurze zawodów zlokalizowanym w sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki (wejście od strony ul. Marszałkowskiej). Harmonogram funkcjonowania biura zawodów znajduje się tutaj.

Uwaga! W dniu biegu, 3 maja, o ile nie zostanie wyczerpany limit zapisów, będą przyjmowane tylko zgłoszenia dla osób spoza Warszawy. Tego dnia biuro zawodów i punkt wydawania pakietów startowych zostaną przeniesione pod trybunę główna stadionu miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Łazienkowska 3). Zapisy i odbiór pakietów będą możliwe w godzinach 8.00-9.00.

W pakiecie startowym uczestnicy znajdą numer startowy i pamiątkową koszulkę techniczną. Po ukończeniu biegu każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

W tym roku czeka na wszystkich biegaczy kilka nowości:

  • wysyłka pakietu startowego kurierem w cenie 15 zł;
  • koszt pakietu startowego 50 zł (do 2 kwietnia);
  • płatność tylko online (w przypadku zapisów internetowych);
  • i najważniejsze: uczestnicy wszystkich trzech biegów z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej (Bieg Konstytucji 3 maja, Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości) otrzymają medale, które będą mogli połączyć  w jeden medal.

Trasa biegu
W tym roku na pięciokilometrowej trasie, która wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 r., zmierzy się aż 8 tysięcy biegaczy. Zawodnicy wystartują w czwartek, 3 maja, o godz. 11.00 z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Trasa jest atestowana przez PZLA. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 60 minut. Biegowi głównemu towarzyszyć będą również zawodnicy nordic walking.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych sportowców. Po raz kolejny wystartuje „8. Bieg z maskotką”. Prawo do uczestnictwa w biegu mają dzieci z roczników 2007 i młodsi. W tym roku w 700-metrowych zmaganiach będzie mogło wziąć udział nawet 1000 młodych sportowców.

Szczegółowe informacje oraz regulamin biegu znajdują się tutaj oraz na portalu Facebook.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.