Czy warto mieć tatuaż?

Czy warto mieć tatuaż

Tatuaże znane są od wieków, ale wcześniej kojarzyły się negatywnie, z osobami z półświatka, członkami gangów, później stały się symbolem subkultur. Obecnie postrzeganie tatuaży bardzo się zmieniło. Stały się pożądaną ozdobą ciała, na którą decydują się ozdoby w różnym wieku, o różnym wykształceniu i statusie społecznym. Co daje tatuowanie ciała? Dlaczego na rysunki na ciele decyduje się coraz więcej osób?

Tatuaże – krótka historia

Badania dowodzą, że pierwsze tatuaże znane były już w erze kamienia łupanego. Przed wiekami tatuowanie było praktykowane w różnych kulturach, niemal na całym świecie, miało związek z mistycyzmem i rytualnymi obrzędami. Pierwsze tatuaże wykonywano igłą z kości, a tusz zastępowała sadza zmieszana z tłuszczem zwierzęcym. W Europie tatuaże pojawiły się dopiero w XVIII wieku, były zarezerwowane dla sekt i tajnych stowarzyszeń, a z czasem tatuaże stały symbolem środowiska więziennego. XXI wiek rozpoczął nową erę, tatuaże stały się sposobem na manifestowanie swoich poglądów oraz oryginalny wygląd. Obecnie tatuują się nie tylko artyści, ale także profesorowie, księgowi i nauczyciel, osoby młode i seniorzy. Obrazy na ciele stały się modne, a kolejki w salonach tatuaży świadczą, że ten trend na pewno szybko nie minie.

Dlaczego warto zrobić tatuaż?

Tatuaże wciągają, każdy, kto ma zrobi sobie jeden obraz na ciele, marzy o następnym. Dlaczego tak jest? Tatuaże są doskonałym sposobem na wyrażenie swoich emocji, poglądów, przynależności do danej subkultury. Pozwalają wyrazić swoją tożsamość, cechy charakteru, zainteresowania, indywidualizm, zwrócić na siebie uwagę. Część osób traktuje tatuaże w sposób czysto artystyczny, uważa je za niezwykłą ozdobę ciała. Tatuaże są świetnym sposobem na przyciągnięcie płci przeciwnej. Łatwiej nawiązać kontakt z osobą, która wygląda podobnie, a motyw tatuażu może być świetnym początkiem rozmowy. Tatuaż pozwala poczuć się kimś wyjątkowym, jest dobrym sposobem na poprawienie swojej samooceny. Dla kobiet to również doskonała alternatywa do biżuterii. Tatuaże mogą zastąpić pierścionek czy bransoletkę, nie trzeba ich szukać, są zawsze na miejscu. Mężczyźni, którzy tatuują ciało, chcą podkreślić swoją męskość, siłę i dominację.

Pierwszy tatuaż

Decyzja o wykonaniu sobie tatuażu powinna być dobrze przemyślana. To trwały rysunek na ciele, którego usunięcie jest trudne, czasochłonne i pozostawia nieestetyczne blizny. Osoby, które są pewne swojej decyzji, powinny wybrać sprawdzone studio tatuażu, np. tattooartist.pl, a następnie zdecydować się na motyw, który będzie zdobił ich ciało. Wzór można wybrać z katalogu, który posiada każde studio lub zaproponować własny projekt. Ważny jest również wybór fragmentu ciała, na którym ma być wykonany obraz. Na początek lepiej zdecydować się na niewielki tatuaż, w mało widocznym miejscu.

Czy warto zrobić sobie tatuaż? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy sam. To na pewno oryginalna ozdoba ciała, która może wiele powiedzieć o człowieku. Warto to przemyśleć, decyzja musi płynąć prosto z serca.

/artykuł sponsorowany/