FESTIWAL WARSZAWA SINGERA NA PLACU DEFILAD

Tegoroczna edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbędzie się w terminie 27 sierpnia-4 września 2022r. i obejmie około 80 imprez artystycznych, takich jak: spektakle teatralne, koncerty, projekcje filmowe, wystawy, spotkania literackie, recitale, a także duże widowiska plenerowe, celem których zaprezentowanie jest kulturalnego dorobku Żydów polskich i europejskich.

W tym roku Festiwal ponownie zagości na Placu Defilad
W dniach 3 i 4 września zapraszamy na „Przystanek poezja”, pod kierownictwem artystycznym Anny Rozenfeld, czyli na wspólne czytanie poezji poetów żydowskich przy dużym stole na placu. W tym roku przedstawimy naszej publiczności twórczość Jehuda Amichaja (właśc. Ludwig Pfeuffer), ur. 3 maja 1924 w Würzburgu (Niemcy), zm. 22 września 2000 w Jerozolimie (Izrael). Uważany jest za jednego z najważniejszych współczesnych poetów izraelskich, pisał po hebrajsku, a także Paula Celana (właśc. Paul Antschel), ur. 23 listopada 1920 w Czerniowcach (wówczas Rumunia, dziś Ukraina), zm. 20 kwietnia w Paryżu (Francja). Uważany jest za jednego z najważniejszych poetów niemieckojęzycznych XX wieku.
3 września o godz. 19:00 zapraszamy na koncert „Noc klezmerów” – energetyczny wieczór pełen dobrej muzyki i wspaniałej zabawy

Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama