Mauritius – co zobaczyć podczas wakacji?

dream and go wakacje

Mauritius to piękne miejsce, które położone jest przy południowo-wschodnim wybrzeżu Afryki, na Oceanie Indyjskim. Jest to jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez turystów z całego świata. Fenomen tego wyspiarskiego kraju kryje się pod różnorodnością ofert spędzania wakacji. Na Mauritiusie coś dla siebie znajdą zarówno aktywne osoby szukające nowych wrażeń, jak i ci, którzy chcą się zrelaksować w blasku słońca. Co warto zobaczyć podczas wczasów na Mauritiusie?

Reklama
Reklama

Atrakcje turystyczne – stolica Port Louis tętniąca życiem

Podróżnicy, którzy chcą przekonać się o unikalności i różnorodności kulturowej na Mauritiusie, powinni wybrać się w pierwszej kolejności do stolicy, czyli Port Louis. Usytuowana ona jest w północno-zachodniej części wyspy i określana jest jako serce tętniącego życiem kraju. Obowiązkowymi punktami do odwiedzenia są restauracje serwujące gościom lokalne potrawy.

Kuchnia Mauritiusa to połączenie cech wielu kultur, które miały w przeszłości wpływ na historię i kształtowanie się społeczeństwa na wyspie na przestrzeni lat. Najpopularniejszą potrawą w kraju jest dholl puri, które przypomina naleśnik z dodatkiem fasolowego curry, ogórków i lekko pikantnych przypraw.

China Town w Port Luis

Chińska dzielnica, stanowiąca część miejskiej aglomeracji w stolicy Mauritiusa, została założona przez indyjskich i chińskich robotników w XVIII wieku. Wraz z biegiem lat kupcy zaczęli zamieszkiwać wzdłuż głównej arterii – Royal Road. W dzielnicy China Town można zobaczyć między innymi meczet Jummah-Mosque z niesamowitymi minaretami. Stanowi ona także mieszankę dwóch kultur i charakteryzuje się niezwykłą architekturą. Chińska dzielnica to świetne miejsce na wieczorne wypady.

Reklama
Reklama

Park Narodowy Black River Gorges

Park Narodowy Black River Gorges usytuowany jest w południowej części wyspy, gdzie zajmuje obszar 68 kilometrów kwadratowych. Panujący tam klimat zachęca podróżników do jego odwiedzania. Na terenie parku znajduje się prawdziwe bogactwo fauny i flory, którego nie znajdzie się nigdzie indziej. Objęte ochroną lasy deszczowe są naturalnym środowiskiem największego nietoperza Pteropus Niger, który ma charakterystyczny wygląd i rozpiętość skrzydeł 80 centymetrów. W koronach drzew można dojrzeć ptaka wyróżniającym się pomarańczowym dziobem – szczeciaka mauryjskiego.

Ogromne wrażenie na wczasowiczach zrobią również barwne pejzaże, które są jedną z największych atrakcji na Mauritiusie. Taka atrakcja przypadnie do gustu szczególnie osobom preferującym aktywny wypoczynek, ponieważ na tej części wyspy znajduje się aż 50 kilometrów szlaków turystycznych. Część z nich prowadzi przez mosty zawieszone wysoko w koronach drzew. W wyższych partiach można z kolei podziwiać niesamowitą panoramę wyspy i wodospady.

Niezwykła plaża Le Morne

Plaża Le Morne Brabant to idealne miejsce dla osób, które uwielbiają słoneczną pogodę, wypoczynek, spokój oraz bliskość natury. Mimo że rajska plaża jest dość wąska, to ciągnie się kilometrami i zapewnia piękne widoki. Jest to również doskonałe miejsce do wykonania pamiątkowych zdjęć z wakacji, głównie ze względu na lazurowe wody okalające wyspę i biały piasek. Taka sceneria z pewnością będzie stanowić materiał do stworzenia indywidualnej pocztówki dla przyjaciół i rodziny, a także do mediów społecznościowych. Bliskość wielu luksusowych hoteli sprawia, że jest to idealne miejsce do zatrzymania się na Mauritiusie.

Reklama
Reklama

Ogród botaniczny w Pamplemousses

Ogród botaniczny Pamplemousses swoją nazwę zawdzięcza soczystemu owocu – grejpfrutowi. Jego założycielem i jednocześnie pomysłodawcą był Francuz – Pierre Poivre, który w XVIII wieku stworzył tam swoją rezydencję. Dzisiaj ogród zachwyca niezliczoną ilością różnorodnych roślin. Na terenie parku znajduje ponad 80 gatunków samych palm, w tym także odmian, których nie znajdzie się nigdzie indziej na świecie. Niewielka wyspa wraz z ogrodem zapewnia moc wrażeń podróżującym, w szczególności za sprawą alei ciągnącej się kilometrami wśród imponujących baobabów, figowców i drzew cynamonowych. Atrakcją przyciągającą rzesze turystów są również największe lilie wodne – Victoria Regia, których średnica wynosi do 3 metrów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Mauritiusie, sprawdź najważniejsze informacje na https://dreamgo.pl/gdzie/mauritius/

/artykuł sponsorowany/

[quads id=3]