Widowisko KRYPTONIM JODŁA w Teatrze Polskim w W-wie

Widowisko KRYPTONIM JODŁA

W 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Instytut Pamięci Narodowej wraz z Telewizją Polską zapraszają na widowisko słowno-muzyczne do Teatru Polskiego w Warszawie. Przywołamy wspomnienia, bolesne emocje i refleksje Polaków, którzy doświadczyli represji i pogwałcenia swobód obywatelskich w kraju, który umiłował wolność.

Bezpośrednie relacje z tamtego czasu pokażemy przez pryzmat historii prywatnych osób internowanych lub pokrzywdzonych w tę noc. Wysłuchamy m.in. Adama Giera, Antoniego J. Wręgi, Andrzeja Pełki, Stanisława Deja, kobiety z Jastrzębia i Barbary Jęśko, Barbary Pacek, Małgorzaty Węglewskiej, Marka Rutkowskiego, Zbigniewa Fiuty, Ludwiki Wujec, Jarosława Hyka.

W koncercie wykorzystamy słynne w latach 80. piosenki, takie jak „Gdy tak siedzimy” Przemysława Gintrowskiego, „Kołysanka” Jacka Kaczmarskiego czy „Psalm jadących do pracy” Ernesta Brylla.

Wystąpią: Halina Mlynkova, Sebastian Karpiel-Bułecka, Janusz Radek, Sound’n’Grace, Natalia Nykiel, Stanisława Celińska, Krystyna Prońko, Skubas, Józefina, Roxie Węgiel oraz Grott Orkiestra.

BEZPŁATNE BILETY NA WIDOWISKO do odbioru w kasie głównej Teatru Polskiego – Krakowskie Przedmieście 6.
Transmisja odbędzie się 13 grudnia o godzinie 20.00 w TVP Polonia, a retransmisja – o 21.55 w TVP 2.


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
Reklama