Koncert Noworoczny: Violinofonica

Koncert Noworoczny: Violinofonica

Koncerty odbędą się w Planetarium w terminach 30 grudnia 2022 roku i 6 stycznia 2023 roku o godz. 20.00. Wykonaniu na żywo towarzyszyć będą specjalnie przygotowane kosmiczne wizualizacje.

Kwartet skrzypcowy Violinofnica powstał w styczniu 2017 r. Założyła go skrzy-paczka Agnieszka Marucha, która prezentuje w jego składzie swych najzdolniej-szych uczniów – studentów i stażystów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz studentów zagranicznych programu Erasmus. Zespół promuje bardzo rzadko grywany repertuar na czworo skrzypiec oraz pomaga młodym adeptom wiolinistyki w zdobywaniu doświadczenia scenicznego i kameralnego.

Kwartet wykonuje wszechstronny repertuar (od baroku do muzyki XXI w.), a zwłaszcza muzykę polską, w tym utwory specjalnie napisanie dla niego (prawykonania w kraju i za granicą). Na swym koncie ma wiele prestiżowych koncertów. Wystąpił m.in. na uroczystości rozdania nagród im. Ryszarda Kapuścińskiego na Uniwersytecie Warszawskim, w Instytucie Koreańskim w Warszawie, w Salonie Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu podczas Nocy Muzeów 2018, w serii koncertowej „Środa Młodych” w NOSPR w 2019 r., w spektaklu multimedialnym „Interaktywnie 5.0” na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz podczas „Koncertów pod Gwiazdami” w Planetarium Centrum Nauki Kopernik. W sezonie artystycznym 2020/2021 zespół był inicjatorem serii koncertów „Violinofonica i przyjaciele” w Warszawskiem Towarzystwie Muzycznym. W lipcu 2018 r. Violinofonica zadebiutowała za granicą – na Międzynarodowym Festiwalu Bosa Antica we Włoszech.

Skład:
Agnieszka Marucha – skrzypce, prymariuszka kwartetu
Weronika Wójtowicz – skrzypce
Urszula Karch – skrzypce
Julia Mazurek – skrzypce

Bilet w cenie ulgowy/normalny: 36 zł można zakupić na stronie: https://bilety.kopernik.org.pl/
Sprzedaż biletów na koncert 30 grudnia już działa, sprzedaż terminu 6 stycznia uruchomimy później.


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
Reklama