Światowy Dzień Serca 2016

18 września 2016 roku, na warszawskim Podzamczu, odbędzie się Światowy Dzień Serca.

Centralne Obchody Światowego Dnia Serca organizowane są przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne pod hasłem: „Polacy mają Serce”. Rodzinny piknik o wielopokoleniowym charakterze rozpocznie się o godzinie 10.00.

Jak co roku wydarzenie łączy edukację i zabawę. W czterech arteriach tematycznych odwiedzający będą mogli skorzystać z badań profilaktycznych:

  • zmierzyć ciśnienie krwi
  • sprawdzić poziom cukru i cholesterolu
  • obliczyć wskaźnik BMI, a także
  • wykonać EKG czy echo serca (jeśli wyniki będą tego wymagały)

To również wspaniała okazja do skonsultowania się ze specjalistami w zakresie zdrowej aktywności fizycznej oraz wzięcia udziału w licznych zajęciach fitness czy skorzystania z plenerowej siłowni w strefie sportowej.

Stres i zmęczenie zaburzają prawidłowy rytm serca, więc relaksacyjny klimat strefy chillout pozwoli na wyciszenie. Aromaterapia, akupresura i ciekawa lektura z namiotu prasowego umilą chwilę relaksu i zredukują stres. Laboratorium Wirtualnego układu krążenia i interaktywne formy edukacji dostarczą dużą dawkę wrażeń całej rodzinie. I wreszcie zdrowe gotowanie – strefa kulinarna to wyjątkowe miejsce, gdzie nie tylko będzie można skosztować zdrowych przekąsek, ale też w rozmowie z dietetykiem dowiedzieć się, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe. Inspiracji dostarczy wyspa kulinarna, na której wykwalifikowany szef kuchni Tomasz Królikowski z CookUp Studio Kulinarne zaprezentuje magię zdrowego gotowania.

Badania, gotowanie, trening i relaks to nie wszystko, gdyż to scena główna będzie sercem wydarzenia. Prowadzący, Marzena Rogalska i Conrado Moreno przeprowadzą wiele ciekawych rozmów z ekspertami PTK i gośćmi specjalnymi:

  • Jolantą Kwaśniewską – na temat konieczności badań profilaktycznych
  •  Magdą Gessler,
  • Krzysztofem Gojdziem – o zdrowej dla serca i urody diecie,
  • Tamarą Arciuch,
  • Bartkiem Kasprzykowskim – o aktywnym wypoczynku rodziny oraz z aktorami młodego pokolenia, z polskich seriali, a także sportowcami i komentatorami sportowymi na temat zdrowego stylu życia.

Pokaz zumby rozgrzeje publiczność przed koncertem idola polskich nastolatków, Dawida Kwiatkowskiego, a rockowe brzmienie zespołu Horyzont zapewni odpowiedni nastrój przed koncertem Patrycji Markowskiej.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.