Domoteka świętuje swoje 10-te urodziny

Domoteka świętuje swoje 10-te urodziny.

Z okazji swoich urodzin, 24 i 25 września 2016 roku, Domoteka będzie edukowała mieszkańców warszawy na temat designu i dekorowania wnętrz. Już od 10-ciu lat centrum wyposażenia wnętrz Domoteka, mieszczące się w warszawskim Parku Handlowym Targówek, inspiruje miłośników pięknych przedmiotów i dobrego wzornictwa.

Design dla każdego 

W wykładzie „Po co komu design?” Krystyna Łuczak-Surówka wprowadzi uczestników w świat designu, wyjaśniając jaką rolę pełni on w codziennym życiu. Wyjaśni także jak design odpowiada na szybko zmieniającą się rzeczywistość i różnorodność współczesnego świata. Magdalena Podgórska, autorka bloga Szczypta Designu opowie natomiast o home stagingu.

Zmień swoje wnętrze

Kolejnym gościem 10-tych Urodzin Domoteki będzie Tomasz Pągowski, znany z programu „Bitwa o dom”, który wytłumaczy jak dobrze przygotować remont mieszkania. Wykłady i warsztaty z aranżacji wnętrz pozwolą natomiast dowiedzieć się jak dopasować ulubiony styl do potrzeb domowników i zaadaptować go w swoim mieszkaniu. Z kolei uczestnicy warsztatów „Old New Style” przygotowanych przez Ewę Mihułkę, będą mogli nauczyć się wykorzystywania farb kredowych w dekorowaniu drewnianych elementów wyposażenia wnętrz. Rodzice wraz z dziećmi dowiedzą się jak stworzyć dom dopasowany do potrzeb całej rodziny podczas warsztatów „Architektura szyta na miarę”.

Dla osób, które chcą być blisko natury Domoteka przygotowała warsztaty z Kokedamy, czyli tworzenia modnych ozdób z roślin rosnących bez doniczki, w kuli mchu. Uczestnicy będą mogli skorzystać również z warsztatów florystycznych, podczas których stworzą barokowe kompozycje kwiatowe.

Planowane są także warsztaty, na których będzie można zgłębić tajniki sztuki Ebru, czyli malowania naturalnymi farbami na wodzie. Miłośnicy zdrowego odżywiania skorzystają z wykładów i warsztatów kulinarnych „Pod Przykrywką” przygotowanych specjalnie dla nich, a osoby ceniące ekologiczne kosmetyki podczas warsztatu „Ministerstwo Dobrego Mydła” będą mogły przygotować peeling z naturalnych składników. Wśród atrakcji znajdą się również warsztaty ceramiczne oraz pokaz rzeźbiarski Konrada Szumilasa.

Dziecięca fantazja

Domoteka przygotowała także specjalną strefę dla rodzin z dziećmi, w której na najmłodszych czekają zajęcia plastyczne, baloniki i bańki mydlane. Maluchy będą mogły wziąć udział w warsztatach „Bazgrołaki”, w trakcie których zaprojektują własne nadruki na torby. Podczas warsztatów „Szmacianki” stworzą natomiast literki z tkaniny. Podczas Urodzin Domoteki swoje produkty zaprezentują polscy designerzy, którzy od lat współpracują z Targami Wzory – em.wu studio, Katarzyna Białek, PiesKot, Tamido i wielu innych. Wśród atrakcji znajdzie się także wystawa ceramiki autorstwa Izabeli Sawickiej, której prace można oglądać na glinoteka.com. Wszyscy uczestnicy będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle stworzonej w Fotomacie scenografii. Na gości czekają również atrakcyjne rabaty i promocje na produkty dostępne w sklepach Domoteki. Wszystkie zajęcia są darmowe, a wykonane na warsztatach przedmioty uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny tu – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.