Storyteka – nowe miejsce Bielanach

Storyteka

Storyteka jest połączeniem tradycyjnej biblioteki ze światem nowych technologii, tworzona z myślą o bielańskich dzieciach i młodzieży. Do nowego punktu bibliotecznego zapraszamy już od 13 października!

Nowoczesna przestrzeń
Na ponad 200 metrach kwadratowych znalazły się wypożyczalnia z bogatymi zbiorami książek, komiksów, audiobooków i gier, a także nowoczesna przestrzeń gamingowa, która jest wyposażona w komputery, konsole i najnowsze tytuły do ogrania. W jej zasobach udostępniona została również zupełna biblioteczna nowość jak książki interaktywne.

Storyteka to nie tylko miejsce i rzeczy, ale też obszerna oferta warsztatowa. Obejmuje ona zajęcia edukacyjna, artystyczne, literackie, przyrodnicze, naukowe, kulinarne oraz rękodzielnicze. Do tego dojdą spotkania z technologią jak „kodowanie na dywanie”, nauka programowania i robotyki przy użyciu klocków LEGO czy Ozobotów.

Storyteka Mlociny

Storyteką pokieruje Anetę Sawczuk-Kędziak, związana od kilkunastu lat z Biblioteką Publiczną im. Stanisława Staszica, w czasie których pracowała w jej filii – Mediateka Start-Meta. W Storytece chce wdrożyć m.in. zajęcia edukacyjne w modelu STEAM, łączące zagadnienia z zakresu nauki, technologii, sztuki i matematyki.

– Zmieniamy się, aby sprostać oczekiwaniom. Tym właśnie jest Storyteka. Wyjściem naprzeciw potrzeb i zainteresowań młodzieży. Adaptujemy przestrzeń, odświeżamy zbiory i pytamy się młodych użytkowników o to, czego oczekują od nowoczesnej biblioteki – mówi Katarzyna Potapowicz, zastępca burmistrza dzielnicy Bielany.

storyteka

 

– Storyteka to miejsce, które oprócz swojej codziennej działalności, będzie wspierać pomysły i działania społeczne mieszkańców, sprzyjać budowaniu relacji i oferować szeroki wybór animacji – mówi Kinga Ratyńska, Dyrektorka Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica.

Storytekę znajdziecie na pierwszym piętrze Galerii Młociny, obok Primarku.
Punkt będzie działać od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-20:00 oraz w soboty w godz. 10:00-15:00.

FB-klik

źródło: UD Bielany


Przeczytaj też:

Muzea za darmo Warszawa – klik
Filmy VR – Wirtualny Teatr Historii – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego – klik
Reklama