Smartwatch dla dzieci – jaki wybrać?

Nowoczesnym gadżetem dla dziecka, który z pewnością się mu spodoba, a przy tym będzie użytecznym narzędziem kontroli rodzicielskiej, jest smartwatch w wersji dla najmłodszych. Jaki wybrać?

Jakie funkcje ma spełniać smartwatch?

Przy wyborze smartwatcha dla dziecka powinno się brać pod uwagę potrzeby i małego użytkownika i rodzica. Obie są tak samo ważne. Smartwatch możesz kupować dla swojej pociechy, ale musisz wiedzieć, że sam osiągniesz dzięki niemu wiele korzyści.

Mianem smartwatcha określa się zegarek z funkcją dzwonienia. Może być on wyposażony dodatkowo w lokalizator GPS, który pozwoli w dowolnym momencie sprawdzić, gdzie znajduje się dziecko. Smartwatch jest dla dziecka wygodniejszy niż smartfon. Wystarczy go założyć na nadgarstek, aby twoja pociecha mogła się szybko z tobą skontaktować. Ty również dzięki temu zyskujesz gadżet, który umożliwia lokalizację dziecka, skontrolowanie, gdzie akurat przebywa i gdzie było w ciągu dnia. W sytuacjach nagłych smartwatch może być nieocenioną pomocą, kiedy dziecko będzie wymagało interwencji rodzica np. przy wypadku na rowerze.

Przy zakupie smartwatcha zwróć uwagę, jakie ma funkcje. Wśród nich zegarek smartwatch dla dzieci może:

  • Lokalizować dziecko za pomocą GPS, tak jak smartwatche dla najmłodszych Calmean.
  • Pozwalać na wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych.
  • Wysyłać powiadomienia do rodziców, np. przy niskim poziomie naładowania baterii.
  • Mieć przycisk SOS do wzywania natychmiastowej pomocy.
  • Mieć wbudowany alarm, budzik, krokomierz itp.

Tylko od ciebie zależy, na jakich funkcjach smartwatcha dla dziecka najbardziej ci zależy. Przede wszystkim jest to zegarek, ale z opcjami typu „smart”.

Kontrola rodzicielska za pomocą smartwatcha

Realizacja zadań z zakresu kontroli rodzicielskiej i zapewnienia dziecku opieki nawet na odległość są łatwiejsze z wykorzystaniem zdobyczy nowoczesnej techniki. Z pewnością pomagają w tym właśnie zegarki smartwatche dla dzieci. Dzięki lokalizatorom GPS możesz ustawić strefy bezpieczne w aplikacji, za pośrednictwem której łączysz się z takim urządzeniem. Sprawdzisz wówczas, czy dziecko znajduje się w danym momencie tam, gdzie powinno. Będziesz w stanie skontrolować, czy nie poszło na wagary i czy za bardzo nie oddaliło się od domu podczas samodzielnego spaceru z psem lub rówieśnikami. Więcej o aplikacjach do kontroli rodzicielskiej znajdziesz tutaj: https://www.calmean.com/blog/dlaczego-wybrac-aplikacje-od-calmean-a-nie-chinskie-zamienniki/

W każdej chwili w przypadku smartwatchów dla dzieci wyposażonych w kartę SIM możesz zatelefonować do dziecka, a ono nie będzie mogło powiedzieć, że np. grało w piłkę na boisku i nie słyszało telefonu. Smartwatch na nadgarstku ułatwi odebranie i wykonywanie połączeń głosowych. W niektórych przypadkach rodzic może zadzwonić dyskretnie na smartwatch swojej pociechy i prowadzić nasłuch jej otoczenia. Dowiesz się w ten sposób, gdzie i z kim aktualnie przebywa.

Smartwatch powinien być nie tylko funkcjonalny i odporny na zniszczenie, ale też atrakcyjny wizualnie dla dziecka, które ma nosić taki inteligentny zegarek na swojej ręce. 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.