Nina Olszewska: „Pudło. Opowieści z polskich więzień” – premiera

UDOSTĘPNIJ

W ramach OPOWIEŚCI W CZASACH ZARAZY zapraszamy na Premiery z Wydawnictwem Poznańskim.

Bohaterką drugiej Premiery z Wydawnictwem Poznańskim będzie Nina Olszewska i jej książka „Pudło. Opowieści z polskich więzień”.
Rozmowę poprowadzi Wojciech Szot.

W Polsce jest sto dwadzieścia jednostek penitencjarnych – zakładów karnych i aresztów śledczych. Zwieńczone drutem kolczastym mury pną się do nieba w centrach miast, wyrastają na przedmieściach, górują nad miasteczkami. Statystyczny osadzony w polskim więzieniu jest mężczyzną. Odbywa karę za przestępstwo przeciwko mieniu, najczęściej za kradzież z włamaniem. Wyrok – od trzech do pięciu lat. Najpierw przechodzi się przez bramę, która strasznie trzeszczy. To trzeszczenie zapamiętuje się do końca życia – mówi Robert. Edward ubolewa, że prawdziwych gitów już nie ma. Tomasz w tym samym roku został ojcem i zabił człowieka. Wszyscy musieli nauczyć się żyć w pudle. A to inne życie niż tamto na zewnątrz.
Nina Olszewska rozmawia z ludźmi, dla których świat zatrzymał się na krócej lub dłużej. Ich dzieci rosną, zaczynają i kończą szkoły, bliscy rodzą się i umierają – lub zapominają. Statystyki mówią, że mniej więcej połowa tu wróci. Trudno uwierzyć, że tak im nie po drodze z wolnością, że dobrze im za tym murem.

5 maja godz. 19:00 – transmisja tu —> klik

Zapraszamy!
Wydawnictwo Poznańskie
Agencja autorska „Opowieści”
Zdaniem Szota

Patronat nad cyklem OPOWIEŚCI W CZASACH ZARAZY objęli magazyn Pismo oraz portal Facebook.

Oprawa graficzna: 4Font

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.