Rusza 10. edycja budżetu obywatelskiego

warszawa pkin

Od 1 grudnia 2022 roku mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły do jubileuszowej, 10. edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie. Projekty będzie można zgłaszać do 25 stycznia 2023 r.

Ratusz zapewni w tym czasie wsparcie dla wszystkich zainteresowanych. Będą m.in. dyżury pracowników urzędu, którzy pomogą w opisaniu pomysłów, spotkania dla nowych projektodawców oraz inne wydarzenia. Na realizację propozycje mieszkańców w ramach 10. edycji budżetu obywatelskiego ratusz przeznaczy ponad 100 mln zł.

Strona: https://bo.um.warszawa.pl/site/welcome2

Plac zabaw, sauna, mural
W ramach rozpoczętej właśnie miejskiej kampanii informacyjnej Ratusz pokazuje je na różnych nośnikach w przestrzeni miejskiej.

Jeden z plakatów przedstawia plac zabaw w zielonej okolicy placu Trzech Krzyży. Projekt zakładał stworzenie placu zabaw na śródmiejskiej skarpie. Powstało bezpieczne miejsce do zabawy dla dzieci młodszych i starszych. Drewniane zabawki i mała architektura wkomponowały się w zielone otoczenie parku.

Na nośnikach pojawia się również projekt Sauny Wisła w Porcie Czerniakowskim, która od roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. To pierwsza sauna na Wiśle nie tylko w stolicy, ale w całej Polsce. Mieszkańcy mogą się w niej relaksować z widokiem na nadwiślański krajobraz, a z budżetu obywatelskiego finansowane są darmowe wejścia.

Również z budżetu obywatelskiego pochodzi mural „Siedem Panien Ursusa”. Wyjątkowy projekt nie tylko ozdabia budynek i okolicę, ale też upamiętnia historię powstania fabryki Ursus.

Warszawa realizuje budżet obywatelski od 2014 roku. Pierwsze projekty wybrane przez mieszkańców do realizacji pojawiły się w kolejnym roku.

źródło: UM Warszawa


Przeczytaj też:

Wydarzenia Warszawa weekend – klik