Profesjonalne rękawice bokserskie — czym różnią się od tych dla początkujących?

Profesjonalne rękawice bokserskie

Profesjonalne rękawice bokserskie — czym różnią się od tych dla początkujących?

Poziom zaawansowania oraz sposób przeznaczenia to istotne elementy, które mają ogromne znaczenie przy zakupie rękawic bokserskich. Należy pamiętać, że osoby początkujące powinny wybierać inne modele, niż zawodowcy. Dowiedz się, czym różnią się rękawice bokserskie przeznaczone dla profesjonalistów, od tych polecanych tym którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną sportową.

Rękawice bokserskie dla początkujących – czyli jakie?

Jeśli zapragnąłeś spróbować swoich sił w boksie, należy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Niezbędny jest zakup dobrze dopasowanych rękawic bokserskich dla początkujących. Powinny one się charakteryzować następującymi cechami:

  • dobrze dopasowany rozmiar

Ogromne znaczenie przy wyborze rękawic bokserskich ma dobrze dopasowany rozmiar. Najczęściej znajdziesz na rynku wymiary oznaczone wagą: 8 oz, 10 oz, 12 oz i 14 oz. Cięższe modele są przeznaczone dla osób o większych dłoniach. Mniejsze rękawice bokserskie idealnie sprawdzą się u drobniejszych zawodników i młodzieży.

  • bezpieczne wypełnienie

Należy także pamiętać, że sama waga ma znaczenie nie tylko przy doborze rozmiaru, ale również zabezpieczeniu. Dlatego często początkujący zawodnicy wybierają do treningów bardziej wypełnione rękawice bokserskie, dzięki temu mogą zadbać o lepsze zamortyzowanie ciosów i ochronić dłonie oraz nadgarstki.

W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z boksem, popularne są modele na rzepy – ich zakładanie jest znacznie łatwiejsze. Warto także zaopatrzyć się w wysokiej jakości akcesoria bokserskie, takie jak tutaj https://www.titleboxing.pl/akcesoria-bokserskie.

Rękawice bokserskie profesjonalne – co je odróżnia od innych modeli?

Jeśli zajmujesz się boksem profesjonalnie i uczestniczysz w turniejach, to warto zaopatrzyć się w produkty najwyższej jakości. Takie modele odróżniają się od tych dla początkujących następującymi cechami:

  • sposób zakładania

Rękawice bokserskie profesjonalne zazwyczaj są wiązane – dzięki czemu możliwe jest ich jak najlepsze dopasowanie, co jest kluczowa zarówno podczas treningu, jak i walki na ringu. Takie modele możesz znaleźć w specjalistycznych sklepach, np. w Title Boxing.

  • materiał wykonania

To, co znacząco odróżnia rękawice bokserskie dla początkujących od tych dla profesjonalistów, to wytrzymałość. Te przeznaczone do użytku przez zaawansowanych zawodników powinny charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia. Wynika to ze stopnia intensywności treningów oraz siły wyprowadzanych ciosów. Najlepiej sprawdzają się produkty wykonane ze skóry naturalnej, takie jak tutaj https://www.titleboxing.pl/rekawice-bokserskie-profesjonalne. Dzięki temu rękawice bokserskie profesjonalne posłużą na dłużej i lepiej zabezpieczą dłonie oraz nadgarstki przed uszkodzeniem.

Wybór odpowiednich rękawic do stopnia zaawansowania zawodnika jest kluczowy. Profesjonaliści nie mogą sobie pozwolić na źle dopasowane produkty, czy te wykonane z mniej trwałych materiałów. Przy dużej intensywności treningów warto zaopatrzyć się w rękawice bokserskie o jak najlepszych parametrach.

/artykuł sponsorowany/

Reklama