„Podpalaczka”, „Książę” oraz „Cyrano de Bergerac” z Jamesem McAvoyem w Multikinie!

premiery w multikinie

13 maja br. w kinach sieci Multikino premierowo można będzie zobaczyć amerykański horror „Podpalaczka”. Ponadto 14 i 15 maja w wybranych kinach odbędą się przedpremierowe pokazy komedii „Książę”.

 Również od najbliższego piątku  w repertuarze wybranych kinach sieci Multikino widzowie znajdą „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” z ukraińskimi napisami. Bilety na najnowsze przygody ze Świata Czarodziejów™, stworzonego przez J.K. Rowling są dostępne w kasach kin sieci Multikino, na www.multikino.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Z radością informujemy, że James McAvoy  (X-Men, Pokuta, Split) powraca na scenę w nowej, innowacyjnej adaptacji „Cyrano de Bergeraca”. Spektakl prosto z londyńskiego West Endu widzowie w Polsce zobaczą 17 maja w wybranych kinach Multikino. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

 „Podpalaczka” jest nową adaptacją kultowego bestselleru Stephena Kinga. W filmie dziewczyna o imieniu Charlie McGee jest obdarzona rzadkim darem pirokinezy, czyli zaprószania ognia. Ta niezwykła zdolność to wielkie niebezpieczeństwo dla dziewczynki. Jej rodzice robią wszystko, aby mogła ona wieść w miarę normalne życie. Przez ponad dekadę, Andy (Zac Efron) i Vicky (Sydney Lemmon) uciekają, desperacko próbując ukryć Charlie (Ryan Kiera Armstrong) przed agencją federalną, która chciałaby wykorzystać niezwykły dar dziewczynki do produkcji broni masowego rażenia. Andy nauczył Charlie, jak rozładować moc, która jest wyzwalana przez gniew lub ból. Ale kiedy Charlie kończy 11 lat, ogień staje się coraz trudniejszy do opanowania. Gdy przypadkowo zostaje ujawniona lokalizacja rodziny, agent (Michael Greyeyes) zostaje wysłany, aby wytropić rodzinę i złapać Charlie. Dziewczyna ma zupełnie inne plany.

Natomiast 14 i 15 maja odbędą się przedpremierowe pokazy komedii „Książę”. W filmie Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.

 „Cyrano de Bergerac” z Jamesem McAvoyem

 James McAvoy (X-Men, Pokuta, Split) powraca na scenę w nowej, innowacyjnej adaptacji Cyrano de Bergeraca. Spektakl prosto z londyńskiego West Endu widzowie w Polsce zobaczą 17 maja
w wybranych kinach Multikino. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

 Zaciekły, żarliwy w słowie i osławiony w walce, dumny żołnierz i znakomity poeta, Cyrano de Bergerac, darzy uczuciem nieświadomą tego Roxane – swą piękną, inteligentną kuzynkę. Wydaje się, że Cyrano ma wszystko: lotny umysł, poczucie humoru, dobrą kondycję,  wielkie serce… i nos tak duży, że przysłania mu szanse na znalezienie miłości. Choć ta niedoskonałość każe mu „bronić się” ostrym jak brzytwa dowcipem, który staje się jego mocną stroną, sam Cyrano dostrzega w fizycznej ułomności przekleństwo. Podejrzewa, że z jej powodu Roxane go odrzuci. Tymczasem przystojny, choć pozbawiony poetyckich talentów Christian zakochuje się w Roxane. Prosi Cyrano, by pomógł mu zdobyć jej serce… Czy Cyrano ma szansę w starciu ze społeczeństwem pogrążonym w narcyzmie? 
A może mistrzostwo, z jakim Cyrano posługuje się słowem, olśni Roxane?

 
Arcydzieło Edmonda Rostanda adaptuje Martin Crimp, reżyseruje doceniany prestiżowymi wyróżnieniami Jamie Lloyd, który wraz ze zdobywającym fantastyczne recenzje Jamesem McAvoy’em nominowany był do Olivier Awards (w odrębnych kategoriach). Minimalistyczna inscenizacja
i inwencja, z jaką użyto języka, by siła Cyrano dosłownie wybrzmiała, czynią tę sztukę aktualną i żywą. Można odczytywać ją jako alegorię piękna: widzialnego, jak i ukrytego, jako opowieść o umiłowaniu słów, ich potędze.

Spektakl teatralny Cyrano de Bergerac widzowie zobaczą na wielkim ekranie we wtorek 17 maja
o godzinie 19.00
w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań, Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

 Dodatkowe informacje:

Autor: Edmond Rostand (w adaptacji Martina Crimpa)

Czas trwania: 180 minut

Obsada: James McAvoy (Cyrano de Bergerac), Anita-Joy Uwajeh (Roxane), Michele Austin (Ragueneau), Tom Edden (De Guiche)

Twórcy: Jamie Lloyd (reżyseria), Marc Brenner (zdjęcie w tle)

ZOBACZ ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=Txg7zTUdtn8

Bilety dostępne w kasach kin oraz na stronie https://multikino.pl/kupbilet/8566

Szczegółowy repertuar znajduje się na stronie www.multikino.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.