Piosenki Jaromira Nohavicy – koncert Jarząbek/Jurkiewicz

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Piosenki Jaromira Nohavicy – koncert Jarząbek/Jurkiewicz.

26 stycznia 2018 roku, godz. 18:00 w Domu Kultury Świt odbędzie się koncert pt. Piosenki Jaromira Nohavicy.

Lubelski duet Adam Jarząbek i Jarek Jurkiewicz zajmuje się poezją śpiewaną, podawaną w akustycznej formie. Znakomite pieśni Jaromira Nohavicy w autorskich aranżacjach, okraszone ciekawie uzupełniającymi się gitarami i charakterystycznym śpiewem to podstawowy materiał koncertowy. Oprócz pieśni Nohavicy duet wykonuje również autorskie utwory Adama Jarząbka.

Projekt Jarząbek-Jurkiewicz to spotkanie dwóch muzyków o odmiennej historii muzycznej, różnym guście oraz sposobie postrzegania muzyki. Spoiwem łączącym te osobowości jest ciekawość umiejscowienia słowa w muzyce, dlatego gruntem, na którym się spotykają jest szeroko rozumiana poezja śpiewana. Na koncertach prezentują własne interpretacje utworów Jaromira Nohavicy oraz autorskie piosenki Adama Jarząbka.

W czerwcu 2015 opublikowano teledysk zespołu („Zatańcz”) na youtube, poprzedzający i promujący płytę z piosenkami Jaromira Nohavicy.

W listopadzie 2015 ukazała się pierwsza płyta duetu Jarząbek-Jurkiewicz z interpretacjami piosenek Jaromira Nohavicy. Przedstawione wersje utworów nie są oczywiste, wykonawcy nie próbują nikogo naśladować, ich aranżacje są przemyślane, energetyczne, „z pazurem”. Świat widziany oczyma Jaromira jest łatwiejszy do przyjęcia, teksty przypominają o sprawach ważnych i oczywistych, a brawurowe wykonania przykuwają uwagę do ostatniego dźwięku.

Na koncertach Adam i Jarek tworzą klimaty niepowtarzalne, coś między Petersburgiem, Cieszynem, Ostrawą a Lublinem. Z jednakowym zaangażowaniem grają zarówno dla małej grupy przyjaciół, jak i na dużej scenie. Na takie spotkania warto przyjść, dać się porwać emocjom, słuchać i śpiewać.

Koncert odbędzie się w sali kominkowej.

Bilety: 20 zł oraz 15 zł ulgowy. Rezerwacje pod numerem telefonu 22 811 01 05 wew. 116

https://www.facebook.com/events/164570700973246/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.