Hipsterzy w Warszawie

Plac Grzybowski

Hipsterzy w Warszawie.

Nie jestem hipsterem, ale nie oznacza to, że nie podoba mi się styl życia hipsterów. Kto z nas nie przepada za kameralnymi koncertami, alternatywnymi kawiarniami czy małymi lokalnymi galeriami sztuki. Poniżej prezentuję listę rzeczy w Warszawie o klimacie artystyczno-alternatywnym, o których każdy o duszy hipstera powinien wiedzieć.

Miejsca spotkań

Plac Zbawiciela

Plac Zbawiciela to najbardziej charakterystyczne miejsce dla warszawskich hipsterów. To właśnie na tym placu stała „tęcza” instalacja artystki Julity Wójcik, którą podpalono kilka razy. Na placu znajdują się dwie popularne kawiarnie Coffee Karma i Charlotte wino i chleb. Oba miejsca przyciągają tłumy stałych bywalców.

Drugim placem, który warto odwiedzić jest plac Grzybowski, choć miejsce nie jest tak popularne jak plac Zbawiciela warto tu zajrzeć zwłaszcza latem. Pod koniec sierpnia plac gości Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera”.

Miejsca, gdzie jedzą hipsterzy

Fot. Veg Deli

Zgodnie z rankingiem opublikowanym w 2017 roku przez HappyCow, Warszawa jest trzecim najbardziej prowegańskich miastem na świecie. wyprzedzona jedynie przez Berlin i Los Angeles. Lista wegańskich miejsc znajduje się tu klik. Warto również odwiedzić Halę Gwardii, która jest czynna od piątku do niedzieli.

Hala Gwardii

Dla fanów barów mlecznych polecamy odwiedzić bar Bambino lub Ząbkowski – lista tu – klik.

Kawiarnie, które warto odwiedzić:
Relax Cafe Bar, eMeSeN, Kawiarnia Kafka, Wrzenie Świata, Państwomiasto.
Lista kawiarni dostępna tu – klik

Parki i Ogrody 

Ogród na dachu BUW – Ogród na dachu Biblioteki, zaprojektowany przez architekt krajobrazu Irenę Bajerską, został otwarty 12 czerwca 2002 r. Jest jednym z największych ogrodów dachowych w Europie. Rozciąga się na powierzchni ponad 1 ha, roślinność zajmuje w nim 5111 m2.
Więcej informacji tu – klik

Koncerty chopinowskie w Łazienkach Królewskich odbywają się w każdą niedzielę, o godzinie 12:00 i 16:00. Inauguracja sezonu odbywa się w maju a zakończenie we wrześniu.

Hipsterzy Nad Wisła 

Fot. Ola Zwan / Plac Zabaw

Od pierwszych ciepłych wieczorów warszawiacy tłumnie wypoczywają na obu brzegach Wisły.
Warto odwiedzić: Plac Zabaw lub Cud nad Wisłą, oba miejsca przyciągają bardzo bogatym programem kulturalnym.

Muzea

Fot. CSW

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski to instytucja kultury, w której różne dziedziny sztuki współistnieją, wzajemnie na siebie oddziałują i przekraczają własne granice. CSW skupia się na prezentacji wystaw czasowych artystów z całego świata.
http://u-jazdowski.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.