Piknik Europejski w Łazienkach Królewskich 2019

Piknik Europejski w Łazienkach Królewskich 2019.

Zapraszamy na Piknik Europejski w Łazienki Królewskie, organizowany z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W doskonałej atmosferze majowego pikniku, umiejscowionego w zielonym sercu Warszawy, czekają na Was nie tylko plenerowe gry i zabawy, ale również pejzażowe arcydzieło Rembrandta i kopia Konstytucji 3 maja

W Starej Kordegardzie, Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni oraz przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa odbędą się warsztaty rodzinne, akcje ekologiczne, gry, quizy i zajęcia artystyczne. Strefa widowiskowo-rekreacyjna przy Nowej Oranżerii zapewni atrakcje, takie jak: konkursy, występy taneczne, zabawy plastyczne poświęcone narodowym i unijnym symbolom oraz warsztaty kuglarskie i happening.

1 maja w Pałacu na Wyspie bezpłatnie udostępnione zostaną wystawa obrazu Rembrandta „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem”, a także kopia Konstytucji 3 maja z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie.

Wstęp wolny będzie obowiązywał również podczas zwiedzania obiektów – Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickiego oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

PROGRAM PIKNIKU EUROPEJSKIEGO – 1 maja 2019

?BEZPŁATNE ZWIEDZANIE
⏰10.00-20.00
Pałac na Wyspie – wystawy: „Rembrandt w Łazienkach Królewskich”, „Ekspozycja kopii Konstytucji 3 maja”.
Stara Oranżeria z Królewską Galerią Rzeźby.
Pałac Myślewicki z apartamentami księcia Józefa Poniatowskiego.
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – wystawa „Był taki szpital. Dzieje Szpitala Ujazdowskiego w latach 1918-1945”.

⏰12.00-14.00
Pałac na Wyspie – krótkie oprowadzania po wystawie „Rembrandt w Łazienkach Królewskich” pod hasłem „Mechanizmy działania wyobraźni w twórczości malarskiej na przykładzie Krajobrazu z miłosiernym Samarytaninem”.

?STREFA EDUKACJI – STARA KORDEGARDA ?goo.gl/maps/khqrjk5KdB25RHGm7
⏰12.00-14.00 – „Z paletą w pejzaż!”
Działania artystyczne inspirowane obrazem Rembrandta.
⏰15.00-15.30 – „Wywoływanie burzy”
Flash mob nawiązujący do obrazu Rembrandta „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem”.

?STREFA EDUKACJI – CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W NOWEJ PALMIARNI
⏰11.00-15.00 – „Wiosna w powiększeniu”
Stanowisko mikroskopowe, przy którym doświadczeni biolodzy pomogą wykonać własny preparat mikroskopowy i obejrzeć powiększenia ptasich piór, liści oraz sierści zwierząt.
⏰11.00.15.00 – „Zrób coś dla Ziemi”
Stanowisko, przy którym można będzie wziąć udział w krótkiej ankiecie „Jak Ty pomagasz planecie?”. Każdy z nas przekona się, co już robi, i w jaki jeszcze sposób powinien działać, by żyć w zgodzie z naturą.
⏰11.00-15.00 – „Obrazy na polance”
Szyszki, gałązki i kwiaty to doskonały materiał do tworzenia. Zapraszamy do komponowania własnych obrazów z darów natury w plenerze nieopodal Nowej Palmiarni.
⏰11.00-15.00 – „Zapytaj przyrodnika o florę i faunę Łazienek Królewskich”
W naszych ogrodach, m.in. w pobliżu Pałacu na Wyspie, spotkać można będzie doświadczonych biologów, którzy odpowiedzą na pytania o florę i faunę Łazienek Królewskich, oraz zaproponują wykonanie zadania przyrodniczego

?STREFA EDUKACJI – TEREN PRZED MUZEUM ŁOWIECTWA I JEŹDZIECTWA ?goo.gl/maps/NdGD1VuTkF2zhmcx6
⏰11.00-12.00 – „Wymyśl sobie potwora”
Na warsztatach mowa będzie o zwierzętach, które były pierwowzorami istot fantastycznych: smoków, jednorożców, gryfów i bazyliszków. Uczestniczy warsztatów wymyślą i narysują swojego własnego fantastycznego stwora.
⏰12.00-13.00 – „Zostań paleobiologiem”
Warsztaty poświęcone są zwierzętom niewystępującym już na Ziemi, takim jak: tury, ptaki dodo, krowy morskie, wilki workowate i amonity.
⏰14.00-15.00 – „Sowa mądra głowa?”
Na warsztatach posłuchać można będzie m.in. opowieści o sowie śnieżnej i kruku, którą z pokolenia na pokolenie przekazują sobie ludy Arktyki – Inuici. Najmłodsi pokolorują obrazki przedstawiające sowy.
⏰15.00-16.00 – „Zwierzaki w mieście, czyli co w trawie piszczy, co ukrywa się w żywopłocie?”
Mowa będzie o zwierzętach, które można spotkać w miastach, i o procesie synantropizacji. Dzieci nauczą się, jak mądrze pomagać zwierzętom żyjącym w pobliżu ludzkich siedzib.

?PARADY ORKIESTR W OGRODACH
⏰11.30-12.15 – Orkiestra Reprezentacyjna Policji
Przemarsz od Pomnika Chopina do Pałacu na Wyspie, następnie powrót Aleją Chińską do ul. Gagarina.
⏰13.00-13.30 – Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego
Przemarsz Aleją Chińską z tarasu Pałacu na Wyspie do ul Gagarina.

?HIPODROM ?goo.gl/maps/ZqEwJBt4LLnFt7cs6
⏰14.30-15.00 Pokaz musztry i umiejętności władania białą bronią
Wystąpi Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im płk J. Kozietulskiego

?STREFA LEŻAKOWANIA PRZY NOWEJ ORANŻERII – PIKNIK „RODZINNA EUROPA” Narodowe Centrum Kultury ?goo.gl/maps/WwRNCZcrHTQnmFQb8
⏰11.00-18.00 – Stanowiska edukacyjne, gry, quizy, zabawy, warsztaty
⏰12.00-15.00 – Warsztaty sztukmistrzowskie
⏰15.00, 16.30 – Występy artystyczne
⏰16.00 – Happening: układanie flagi UE, rejestrowane dronem

?OGRODY
⏰11.00-13.00 – Przy Pawilonie Wschodnim Pałacu na Wyspie oraz przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni wydawane będą napoje i pączki, sponsorowane przez Herbapol – Lublin S. A., partnera Pikniku Europejskiego.
⏰10.00-18.00 – Przy Promenadzie Królewskiej zlokalizowane będzie stoisko firmy Husqvarna, partnera technologicznego Muzeum.

***
Organizatorem Pikniku Europejskiego jest Muzeum Łazienki Królewskie, współorganizatorem Narodowe Centrum Kultury. Wydarzenie jest częścią obchodów 15. rocznicy wstąpienia Polski do UE, na które wspólnie zapraszają Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.