Otwarcie wystawy „Materialne i Niematerialne Dziedzictwo UNESCO w Krajach Partnerstwa Wschodniego”

Otwarcie wystawy „Materialne i Niematerialne Dziedzictwo UNESCO w Krajach Partnerstwa Wschodniego”.

Reklama
Reklama

Nie ma lepszego miejsca, by rozpocząć refleksję na temat Partnerstwa Wschodniego w roku jego 10. rocznicy powstania, niż prawdziwe rozdroże, gdzie ludzie spotykają się, natykają na siebie – powiedział Dyrektor Departamentu Wschodniego MSZ, Pełnomocnik Ministra Spraw Zagranicznych ds. Partnerstwa Wschodniego – Jan Hofmokl podczas inauguracji ekspozycji.

Otwarcie wystawy, które było jednocześnie zainaugurowaniem obchodów 10. rocznicy powstania Partnerstwa Wschodniego, odbyło się 22 stycznia na w hali wylotów Lotniska Fryderyka Chopina w Warszawie. Ekspozycja prezentuje kulturalne dziedzictwo Białorusi, Mołdawii, Ukrainy, Gruzji, Azerbejdżanu i Armenii.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Ambasador Rumunii w Polsce – Ovidiu Dranga, reprezentujący również obecną prezydencję w UE, ambasadorowie państw należących do krajów Partnerstwa Wschodniego i przedstawiciele korpusu dyplomatycznego w Warszawie.

Reklama
Reklama

Obchody 10-lecia Partnerstwa Wschodniego są inicjatywą ogólnoeuropejską obejmującą nie tylko kraje unijne, ale również wschodnich sąsiadów UE. W związku z rocznicą odbędzie się wiele wydarzeń o charakterze kulturalnym, a także debaty i konferencje eksperckie poświęcone ocenie dotychczasowego dorobku Partnerstwa Wschodniego oraz nowej wizji rozwoju stosunków Unii Europejskiej z krajami wschodniego sąsiedztwa.

W ramach wystawy można zobaczyć 30 fotografii przedstawiających wyjątkowe miejsca, przedmioty i ludzi związanych z dziedzictwem sześciu państw Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego. Ekspozycję można oglądać na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie do 12 kwietnia 2019 r.

źródło: MSZ

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.