Noworoczna Gala POLSKIEGO BALETU NARODOWEGO online

Polski Balet Narodowy trwa i pracuje, co nie jest proste w warunkach pandemii. Na koniec roku postanowił więc przywołać przynajmniej ograniczone obsadowo perełki repertuaru baletowego i pokazać je online w dwuczęściowej Noworocznej Gali Polskiego Baletu Narodowego. Zrobimy wszystko, aby tym razem nie zawieźć naszych widzów i naszych artystów.

W tej Noworocznej Gali pokażą się w klasycznym repertuarze pierwsi tancerze i inni artyści Polskiego Baletu Narodowego. Yuka Ebihara i Vladimir Yaroshenko wystąpią w popisowym grand pas Kitri i Basilia z „Don Kichota”, a towarzyszyć im będą Elisabetta Formento i Palina Rusetskaya. Dawid Trzensimiech z Chinarą Alizade przypomną się w wysmakowanym pas de deux Księżniczki Aurory i Księcia Désiré ze „Śpiącej królewny”. Maksim Woitiul z Mai Kageyamą wykonają pas de deux z Dziadka do orzechów, a Vladimir Yaroshenko z Chinarą Alizade pokażą się dodatkowo w romantycznym pas de deux Nikiji i Solora z „Bajadery”.

Zobaczymy również wyjęte z „Korsarza” pas d’esclave w wykonaniu Mai Kageyamy i Rioty Kitai oraz trio Odalisek (Aoi Choji, Palina Rusetskaya, Yume Okano), ale też pas de deux Błękitnego Ptaka i Księżniczki Floriny ze „Śpiącej królewny” tańczone przez Rinalda Venutiego i Melissę Abel.
Orkiestrę Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przygotowała i poprowadzi Marta Kluczyńska.

W Gali posmakujemy również naszego współczesnego repertuaru choreograficznego autorstwa dyrektora PBN. To „Preludium” i „Toccata” z nowego baletu do muzyki „Koncertu fortepianowego” Wojciecha Kilara, nad którym choreograf pracuje już od jakiegoś czasu, solowy „Gebet” z niezapomnianego baletu „Kurt Weill” w wykonaniu Maksima Woitiula, a na koniec – powtórka przebojowego „Bolera” Ravela w choreografii Krzysztofa Pastora z Yuką Ebiharą i Dawidem Trzensimiechem na czele zespołu.
 
Oglądaj bezpłatnie
1.01.2021, godz. 19.00 – cz.1
2.01.2021, godz. 19.00 – cz. 2

na: https://vod.teatrwielki.pl/

Vladimir Yaroshenko , fot. Ewa Krasucka

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.