Karolina Cicha & Spółka gościnnie Karolina Czarnecka – koncert noworoczny

1 stycznia 2021 roku o godz. 19.00 zapraszamy na wirtualny koncert muzyki folkowej! Zagra Karolina Cicha – multiinstrumentalistka, wokalistka i kompozytorka, aranżująca na współczesny sposób tradycyjną muzykę mniejszości północno-wschodniej Polski. Wystąpi ze „Spółką” – zespołem muzyków specjalizujących się w grze na różnych instrumentach etnicznych. 

W trakcie koncertu usłyszymy utwory z tegorocznej płyty „Tany”. Materiał zebrany na płycie jest dialogiem tradycji ze współczesnością. Karolina Cicha sięga w nim po formy typowe dla Podlasia: traktując je z szacunkiem wzbogaca o współczesne efekty dźwiękowe i taneczne gatunki muzyki etnicznej. Usłyszymy rootsowe uderzenie bębnów, polkę i sambę, a nawet elementy technotransu i rapu – w utworze, który powstaje z udziałem Karoliny Czarneckiej. 

Na uwagę zasługiwać będzie również warstwa wizualna koncertu. Opracowano ją w oparciu o materiały archiwalne sprzed lat! Dzięki temu przeniesiemy się w czasy dwudziestolecia międzywojennego, by przyjrzeć się twórczości artystycznej i życiu codziennemu ówczesnych mieszkańców Polski.
Zagrają:
  • Karolina Cicha – śpiew, akordeon, bas,
  • Karolina Matuszkiewicz – suka biłgorajska, kemancze, śpiew,
  • Mateusz Szemraj – cymbały, saz,
  • Patrycja Betley – instrumenty perkusyjne, śpiew,
  • gościnnie: Karolina Czarnecka.
 

Niepodległa. Miejsce spotkań jest pawilonem kulturalno-edukacyjnym w Łazienkach Królewskich, w którym w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Programu Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości. Ze względu na pandemię wydarzenia w tym sezonie odbywają się tylko w przestrzeni wirtualnej, do pawilonu zapraszamy natomiast w czasie spacerów by kupić ciepły napój czy ciasto na wynos.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.