Nowe połączenia LOT do Rijeki i Tirany

Od czerwca przyszłego roku LOT otwiera dwa nowe sezonowe połączenia lotnicze. Tym razem poleci do chorwackiej Rijeki oraz stolicy Albanii – Tirany. To jeden z elementów długofalowej strategii rozszerzania oferty narodowego przewoźnika o kierunki cieszące się największym zainteresowaniem polskich turystów.

LOT oferuje obecnie ponad 110 połączeń lotniczych, w czerwcu 2020 r. jego oferta wzbogaci się o dwie nowe destynacje. Poinformował o tym Michał Fijoł, wiceprezes PLL LOT na targach turystycznych TT Warsaw, w trakcie sesji otwierającej wydarzenie.

„Miałem przyjemność ogłosić dwa nowe kierunki w siatce LOT-u. Są to destynacje wakacyjne, na których będziemy przewozić pasażerów w okresie od czerwca do września 2020 roku. Pierwszym z nich jest Rijeka, popularny kierunek turystyczny wśród Polaków” – mówił Fijoł.

Rijeka jest trzecim, co do wielkości miastem Chorwacji, słynie z dużego portu, majestatycznej starówki oraz sanktuarium maryjnego. Tym samym w sezonie wakacyjnym LOT zaproponuje pasażerom połączenia z pięcioma miastami w Chorwacji: obok Rijeki będą to: Zagrzeb, Dubrownik, Split i Zadar.

„Druga nasza nowa destynacja to stolica Albanii – Tirana. Ma ona znaczenie nie tylko turystyczne, ale także kulturalne i biznesowe” – dodał Fijoł. Podkreślił również, że Tirana jest również ważnym ośrodkiem akademickim.

„Kierunki wakacyjne to bardzo ważna część oferty LOT. Otwieramy je już od wielu lat. W ubiegłym roku uruchomiliśmy Warnę, Korfu i kilka innych, które były oferowane tylko w sezonie wakacyjnym” – powiedział członek zarządu LOT.

Z roku na rok LOT jest partnerem coraz większej liczby touroperatorów.

„LOT to nie tylko siatka rozkładowa, ale także połączenia czarterowe. W tym roku nasze samoloty będą latały nie tylko z Warszawy, ale także z Katowic, Gdańska i Poznania do wielu ulubionych destynacji turystycznych Polaków, w Turcji, Egipcie Grecji i innych krajach” – mówi Fijoł. Czartery LOT docierają m.in. na Zanzibar, Mauritius, Kubę, Rodos i Sycylię, do Bodrum, Warny oraz Girony.

Jak wynika z danych GUS w zeszłym, 2018 roku Polacy odbyli ponad 72 miliony podróży, o pięć procent więcej niż w 2017. Z tego blisko 20 proc. stanowiły podróże zagraniczne, trwające przeważnie 5 dni lub dłużej.

 
Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP / Fot. M. Kwieciński
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.