Najlepsze Wystawy Warszawa Listopad 2023

Badiucao Chiny. Opowieść prawdziwa
Badiucao „Chiny. Opowieść prawdziwa”

Najlepsze Wystawy Warszawa Listopad 2023

Tej jesieni w Warszawie odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń i wystaw. Jeśli lubisz sztukę, nie przegap wystawy Badiucao „Chiny. Opowieść prawdziwa” w Centrum Sztuki Współczesnej, ukazującą twórczość chińskiego artysty-dysydenta-aktywisty. Jego uderzająco trafne grafiki i ilustracje, które często ironicznie przywołują wizualny język komunistycznej propagandy, wyrażają krytykę różnych form ideologicznej kontroli, sprawowanej przez władzę polityczną w Chinach i innych częściach świata.

Badiucao Chiny wystawa

Badiucao – Chiny. Opowieść prawdziwa

Wystawa jest hołdem dla wszystkich, którzy podobnie jak sam Badiucao poczuli, że ich obowiązkiem jest przeciwstawić się niesprawiedliwości. Tych, którzy mimo wielkiego ryzyka mieli odwagę zabrać głos i opowiedzieć własną historię.
Wystawę można oglądać do 3 grudnia 2023 roku  – klik

Niewielkie resztki z Solnej. Izaak Celnikier wobec doświadczenia Zagłady

Wystawa czasowa poświęcona jest twórczości wielkiego artysty żydowskiego ocalałego z Zagłady, Izaaka Celnikiera. Po raz pierwszy zostaną pokazane jego dzieła powstające w okresie odwilży politycznej, w szczególności liczne rysunki, ilustracje do opowiadań i wierszy w języku jidysz, które uległy rozproszeniu, a ich pierwotne przeznaczenie – zapomnieniu.
Wystawę można oglądać do 13 czerwca 2024 roku  – klik

Arkadia

Na ekspozycji „Arkadia” można podziwiać dzieła sztuki od wczesnego renesansu do współczesności: obrazy, rzeźby, rysunki i ryciny, fotografie, a także znakomite przykłady rzemiosła artystycznego (tapiserie, ceramikę, kostiumy).
Wystawę można oglądać do 17 marca 2024 roku – klik

wystawa Odbicia Piękna

Odbicia piękna

„Odbicia Piękna” to jedna z największych na świecie kolekcji chińskich obrazów na szkle z końca XIX i XX wieku. Zbiór Mei Lin to ponad 100 obrazów.
Wystawę można oglądać do 21 kwietnia 2024 roku – klik

Wystawa Geniusz Lwowa. Lwów jako ośrodek sztuki

Geniusz Lwowa. Lwów jako ośrodek sztuki i jego kolekcje artystyczne

Dzieła ze zbiorów Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki i Lwowskiego Muzeum Historycznego można oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie. Na wystawie zobaczyć można malarstwo i rzeźbę od XVII wieku po wiek XX., wśród nich dzieła mistrzów tej miary co Grottger, Malczewski, Matejko czy Siemiradzki, a także mniej znane perły sztuki zachodnioeuropejskiej. Arcydzieła ze zbiorów Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki i Lwowskiego Muzeum Historycznego zostaną zaprezentowane w zabytkowym wnętrzu Biblioteki Królewskiej po raz pierwszy.
Wystawę można oglądać do 14 stycznia 2024 roku – klik

Szlakiem najlepszego uzbrojenia nowożytnej Europy

Z Norymbergi do Mediolanu. Szlakiem najlepszego uzbrojenia nowożytnej Europy

Na ekspozycji prezentowane jest uzbrojenie niemieckie i włoskie z XVI i XVII w. ze wskazaniem różnic technologicznych, konstrukcyjnych, stylistycznych i jakościowych w uzbrojeniu ochronnym, broni białej, palnej oraz neurobalistycznej. Wystawa przybliża również zagadnienia związane ze sposobem działania broni i jej wytwarzania.
Wystawę można oglądać do 18 lutego 2024 roku– klik

Projektant. Wojciech Jastrzębowski (1884–1963)

Pierwsza w historii wystawa monograficzna poświęcona Wojciechowi Jastrzębowskiemu. Na ekspozycji prezentowany jest przekrój twórczości artysty-projektanta, współzałożyciela Warsztatów Krakowskich i Spółdzielni Artystów Ład, jednego z wybitnych twórców polskiego art déco.
Wystawę można oglądać do 19 maja 2024 roku  – klik

Jurassic Adventure – wystawa dinozaurów w Warszawie

Jurassic Adventure

Interaktywna wystawa dinozaurów w Warszawie – klik

Przeczytaj też:

Muzea za darmo Warszawa – klik
Filmy VR – Wirtualny Teatr Historii – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego – klik