Miłość na Krymie – Sławomir Mrożek, reż. Erwin Axer

Miłość na Krymie – Sławomir Mrożek, reż. Erwin Axer

„Akt pierwszy, utrzymany w klimacie czechowowskim, dzieje się w roku 1910, akt drugi – w 1928, trzeci zaś – we współczesnych nam czasach rozpadu sowieckiego imperium. Bohaterką sztuki jest historia i to pisana przez duże „H” – powstanie oraz upadek jednego z dwóch wielkich totalitaryzmów XX wieku. Ale na tle epickiej, rozległej perspektywy Mrożek rysuje zarówno jednostkowe losy ludzkie, jak i wizerunek tytułowej miłości – którą uosabia Tatiana – jako siły niezniszczalnej, wręcz matafizycznej. Drugą niezwykle ważną postacią dramatu jest Zachedryński, inteligent, który najpierw próbuje zdystansować się wobec Historii, a potem służy systemowi, by w końcu paść jego ofiarą (zostaje zesłany do łagru).
W warszawskim Teatrze Współczesnym ta właśnie, bogata psychologicznie postać jest spoiwem spektaklu. Gra ją wspaniale Zbigniew Zapasiewicz, który pokazuje zarówno wrażliwość i rozumność Zachedryńskiego, jak też jego skłonność do konformizmu.”
Barbara Osterloff Twój Styl nr 9, wrzesień 1994 r

Twórcy
Autor: Sławomir Mrożek
Reżyseria: Erwin Axer
Reżyseria tv: Stanisław Zajączkowski
Scenografia: Ewa Starowieyska

Obsada
Jacek Mikołajczak (Siejkin), Ewa Gawryluk (Borodina), Zbigniew Zapasiewicz (Zachedryński), Krzysztof Kowalewski (Czelcow), Marta Lipińska (Czelcowa), Adam Ferency (Wolf), Olga Sawicka (Lily), Danuta Szaflarska (Batiuszkowa), Marek Bargiełowski (Lenin), Jan Pęczek (Zubatyj), Józef Konieczny (Francuz), Marcin Troński (Pietia),Jacek Bursztynowicz (Pierwszy), Zbigniew Suszyński (Drugi), Jacek Gęsikowski (Generał), Ireneusz Kocyłak (Wilkołak),Wojciech Machnicki, Stanisław Górka (Marynarze), Ewa Kobus (Katarzyna Wielka)
——————————————————————————————-

Zdjęcie ze spektaklu w Teatrze Współczesnym
fot. Andrzej Piotrowski


Linki do odtwarzaczy:
Linki będą aktywne tylko w dniu pokazu 25 kwietnia od godz. 20.30 w czasie trwania spektaklu – klik

Pokaz online
Pokaz jest bezpłatny ale jeśli ktoś chciałby wesprzeć teatr można przekazać darowiznę na cele statutowe Teatru, przez portal ewejściówki.

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.