Muzeum Karykatury w sieci – Cześć! Tu Belniak

Bartłomiej Belniak to grafik, rysownik, ilustrator i karykaturzysta, który podczas trzech spotkań on-line opowie o blaskach i cieniach swojej pracy, a także odpowie na trzy pytania: jak, gdzie i co tworzy? Zabierze nas do swojej pracowni i narysuje coś wyjątkowego.

„Cześć! Tu Belniak” w piątki o 12:00 na oficjalnym profilu Muzeum na Facebooku – klik

A już wkrótce w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zaprezentujemy wystawę pt. „Bartłomiej Belniak. Mniej więcej naprawdę”, wybór rysunków, karykatur i plakatów Bartłomieja Belniaka pochodzących ze zbiorów Muzeum oraz z kolekcji prywatnych i archiwum artysty.

24.04, godz. 12:00 | Jak?
Podczas spotkania dowiemy się, jakie tematy Bartłomiej Belniak najchętniej porusza w swoich pracach i skąd czerpie inspiracje, a także, czy uważa, że trzeba mieć poczucie humoru, by tworzyć rysunki satyryczne.
Czas trwania: ok. 15 min.

1.05, godz. 12:00 | Gdzie?
Tym razem twórca zaprosi nas do swojej pracowni i pokaże narzędzia, którymi posługuje się w pracy. Zaprezentuje też najlepsze rysunki, jakie zdarzyło mu się wykonać, oraz te, z których nie jest dumny. Ponadto dowiemy się, gdzie je publikuje i jak to się dzieje, że wybrane wędrują na wystawy nie tylko w Polsce, ale też poza granice naszego kraju.
Czas trwania: ok. 15 min.

8.05, godz. 12:00 | Co?
Rysowanie na ekranie! Artysta stworzy karykaturę wybranej postaci ze świata polityki. A rysując, opowie o tym, czy są specjalne metody na wykonanie idealnej karykatury, a także, czy jego zdaniem każdy może rysować.
Czas trwania: ok. 15 min.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.