Magiczny Dzień Babci i Dziadka w ogrodzie świateł

magiczny botaniczny

W weekend 21 i 22 stycznia, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego i park rzeźb świetlnych Lumagica zapraszają na rodzinne spacery w blasku miliona światełek. Z okazji świąt babć i dziadków na gości wystawy MagicznyBotaniczny czekał będzie specjalny prezent – drzewo genealogiczne.

Park świateł, który mieści się tuż obok Łazienek Królewskich w Warszawie, zaskoczy nie raz swoich gości w najbliższy weekend. 21 i 22 stycznia na zwiedzających wystawę będą czekały wyjątkowe prezenty w postaci drzew genealogicznych dla pierwszych 400 rodzin. 

Czego jeszcze mogą się spodziewać zwiedzający? Ponad 30 instalacji inspirowanych naturą, m.in. naturalnych rozmiarów mamuta, aleji gigantycznych kwiatów, przerośniętych wiewiórek otoczonych unoszącymi się w powietrzu żołędziami, pola kolorowych tulipanów i wielu innych rzeźb świetlnych, odwołujących się do polskiej fauny i flory.

– Znakiem rozpoznawczym Ogrodu Botanicznego UW jest miłorząb, a więc roślina nazywana drzewem dziadka i wnuka, gdyż ten gatunek potrzebuje ok. 40 lat, by wydać pierwsze nasiona. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego chce być miejscem przekazywania wiedzy z pokolenia na pokolenie, pielęgnowania wartości rodzinnych i spotkań najstarszych z najmłodszymi. Gościmy wystawę, która zachwyci jednych i drugich – mówi dyrektor Ogrodu, profesor Marcin Zych.

Cała wystawa składa się z ponad miliona dwustu tysięcy diod LED i dzięki swojej technologii pozostaje bardzo energooszczędna. Zużywa tylko tyle prądu, co widna w czteropiętrowym budynku.

– Wystawa MagicznyBotaniczny zrodziła się z inspiracji naturą. Chcemy pozostać z nią w zgodzie, dlatego przygotowaliśmy świetlne konstrukcje w oparciu o najbardziej energooszczędne żarówki, dostępne na rynku – mówi Marzena Seweryniak, jedna z twórczyń wystawy.

MagicznyBotaniczny znajduje się przy Alejach Ujazdowskich 4 w Warszawie. Czynny jest codziennie, z wyjątkiem poniedziałków. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia dostępne są na stronie www.lumagica.pl. Za jej pośrednictwem można też nabyć bilety na wystawę.

W Dniu Babci i Dziadka obowiązywać będzie specjalna promocja na wejściówki seniorów – bilety będą kosztować 10 zł, czyli o 60% mniej niż standardowo. Dzieci do 5 roku życia mogą zwiedzić Ogród za darmo.

Pozostałe osoby mogą opłacić wstęp opłacić na miejscu, jednak bilety kupione online pozwalają uniknąć oczekiwania w kolejce.    

źródło: materiały prasowe


Przeczytaj też:

Wydarzenia weekend – klik
Reklama