Kino na stulecie III Powstania Śląskiego

Kino historyczne w centrum Warszawy!

Brakuje Wam filmów na wielkim ekranie? Zobaczcie za darmo premierową animację komputerową, której ekranem jest fasada budynku! W niecałe 10 minut poznacie esencję wydarzeń sprzed stu lat, które na lata ukształtowały nie tylko region, ale i całą Polskę. Jeszcze nikt w ten sposób nie opowiedział historii III Powstania Śląskiego!

 Od 25 kwietnia do 2 maja będzie można go oglądać od godziny 20:00 do 22:00 (6 pokazów w godzinie) na budynku Garnizonu Warszawa. Pokazy odbywają się na świeżym powietrzu, z zachowaniem zasad epidemiologicznych.

O co chodzi?
W tym roku obchodzimy setną rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. „Śląsk wspólna sprawa” to wielkoformatowa animacja komputerowa 2D z elementami 3D, opowiadająca o kluczowych dla historii Górnego Śląska i Polski wydarzeniach sprzed 100 lat. Gdy stare granice przedwojennej Europy uległy zniszczeniu, w ich miejsce kształtowały się nowe, zależne nie tylko od polityków, ale i od ludzi, którzy opowiadali się po jednej lub drugiej stronie. W animacji zobaczycie jak Ślązacy postanowili zawalczyć o swój kawałek ziemi, rozpoczynając III Powstanie Śląskie.

W animacji wykorzystano materiały propagandowe przygotowane przez obie strony konfliktu przed stu laty, jak i symboliczne odniesienia do ich treści. Nie zabrakło również zdjęć z epoki, pokazujących twarze bohaterów, którzy brali udział w tamtych wydarzeniach!

Pokazy odbędą się także 2 maja w wielu innych lokalizacjach w całym kraju, symbolicznie nawiązując do wybuchu powstania z 2 na 3 maja 1921 roku. Szczegóły znajdziecie na stronie:
https://niepodlegla.gov.pl/…/mapping-w-100-rocznice…/
Szczegóły są również dostępne na stronie http://www.niepodlegla.gov.pl/
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.