IPN o powstaniu warszawskim

UDOSTĘPNIJ

IPN o powstaniu warszawskim.

Warszawski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie zaprasza na spotkanie pt. „IPN o Powstaniu Warszawskim: w nauce, w komiksie, na wystawie, w grze miejskiej”, podczas którego historycy w różnorodny sposób opowiedzą o Powstaniu Warszawskim.

Kanwą rozmowy będą przygotowane przez warszawski oddział IPN: publikacje (komiksy „Kampinos’ 44”, „Przemarsz przez piekło’ i tom pokonferencyjny „Teren wobec powstania warszawskiego”), wystawy („Dni Powstania – Warszawa 1944”, „Ukradzione dzieciństwo”), gry uliczne („Poeci okupowanej Warszawy”, „Powstańcze poczty”) i spacery edukacyjne po Powązkach Wojskowych.

Spotkanie odbędzie się 6 sierpnia 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00 w przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 21/25.

Program:

17.00–17.30

„Teren wobec powstania warszawskiego” – dr Tomasz Łabuszewski, dr Kazimierz Krajewski (Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Warszawie

17.30–18.00

„Dzieci w powstaniu warszawskim” – Ewa Dyngosz (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie)

18.00–18.30

„Zagrajmy w powstanie” – Marcin Łaszczyński (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie)

18.30–19.00

„»A gdy będzie już po wojnie….« Powązkowskie mogiły” – Andrzej Kryński (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie)

19.00–20.00

Pokaz filmu „Miłość w powstaniu warszawskim” i filmów dokumentalnych o powstaniu warszawskim

Prowadzenie: dr Tomasz Łabuszewski

Partner: Stowarzyszenie Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”, Przystanek Historia.

Patroni medialni: Biuletyn Informacyjny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej,  Polskie Radio Armii Krajowej „Jutrzenka”, TVP Historia, Radio WNET, Do Rzeczy, Do Rzeczy Historia, Polska Zbrojna Historia, Dzieje.pl.

https://warszawa.ipn.gov.pl/waw/aktualnosci/74407,IPN-o-powstaniu-warszawskim-w-nauce-w-komiksie-na-wystawie-w-grze-miejskiej-spot.html

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.