Kartka z Powstania – bezpłatne pokazy VR

Kartka z Powstania – bezpłatne pokazy VR.

Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju film o Powstaniu Warszawskim!
Przez cały sierpień, codziennie (oprócz poniedziałków) prezentować będziemy „Kartkę z Powstania” – widowisko historyczne w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

Zapisy:
Na miejscu pokazów: galeria przy ul. Krakowskie Przedmieście 17
oprzez adres e-mail: kartkavr(at)nck.pl**

**Prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz preferowanej daty i godziny pokazu. Rejestracja na pokaz zostanie potwierdzona mailowo.

O Powstaniu Warszawskim zrealizowano już wiele filmów, jednak nikt wcześniej nie opowiedział o tym wydarzeniu w technologii wirtualnej rzeczywistości. Ta innowacyjna forma stwarza szansę na dotarcie z przekazem historycznym do szerokiego grona odbiorców, także do młodego pokolenia.

O „Kartce z Powstania”
„Kartka z Powstania” to pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce. Opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały”, który wychodząc do Powstania, w sierpniu 1944, otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy.

Technologia VR
Technologia VR umożliwia doświadczenie wirtualnej przestrzeni „tu i teraz”. Połączenie stereoskopii, czyli techniki obrazowania oddającej wrażenie dwuocznego odbioru głębi i odległości, oraz dźwięku ambisonicznego pozwala na odczuwanie imersji – wrażenia, że zatapiamy się w oglądanym obrazie. Wirtualna rzeczywistość, za pośrednictwem specjalnych gogli, oszukuje ludzkie zmysły, dzięki czemu mamy możliwość przeniesienia się w inną przestrzeń.

„Kartka z Powstania”otrzymała m.in.: główną nagrodę na festiwalu Los Angeles Film Awards w kategorii Virtual Reality oraz tegoroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa w dziedzinie Kultura Cyfrowa.

Głównym producentem widowiska VR „Kartka z Powstania” jest Narodowe Centrum Kultury.

Fb-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.