Filip Springer, Kalina Michocka: Polska mniejszych miast

Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a oraz Fundacja im. F. Eberta zapraszają na kolejne seminarium z cyklu „Przegrani globalizacji i demokracja – wyzwania dla postępowej polityki”, którego gośćmi będą:

FILIP SPRINGER – fotograf, reporter, autor m.in.: „Miedzianka. Historia znikania” (2011), „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” (2012), „13 pięter” (2015), „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” (2016).

KALINA MICHOCKA – działaczka organizacji pozarządowych, trenerka, animatorka debat i dyskusji, koordynatorka projektów, współinicjatorka Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej.

Transformacja ustrojowa odcisnęła silne piętno na małych i średnich miastach w Polsce: procesy deindustrializacji znacząco wpłynęły na ich strukturę społeczną, kondycję ekonomiczną, jakość życia i krajobraz. Jak zmieniały się małe i średnie ośrodki miejskie w ostatnich trzech dekadach? Z jakimi problemami borykają się ich mieszkanki i mieszkańcy? Jakie są perspektywy rozwoju?
Na te i inne pytania szukać będziemy odpowiedzi podczas spotkania dyskusyjnego, które odbędzie się 11 września br. (poniedziałek) o g. 18 w siedzibie Fundacji im.F. Eberta przy ul. Podwale 11 (2. piętro) w Warszawie.

Prosimy o potwierdzenie udziału do 10 września na adres mailowy: biuro@lassalle.org.pl

11 września 2017, godz. 18:00

ul. Podwale 11

Wstęp wolny

https://www.facebook.com/events/2033170140246738/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.