„Elektroniczne Impresje Wilkonia” – wystawa grafiki cyfrowej Józefa Wilkonia

Elektroniczne Impresje Wilkonia” – wystawa grafiki cyfrowej Józefa Wilkonia

W niedzielę 16 października 2016 roku, w ramach Warszawskich Targów Sztuki 2016, obędzie się wernisaż wystawy grafiki cyfrowej autorstwa Józefa Wilkonia. Wystawa online dostępna w języku polskim oraz angielskim.

Spotkanie z Józefem Wilkoniem odbędzie się 16 października 2016 roku o godzinie 12:00

 

Józef Wilkoń od nieomalże 60. lat uprawia z wielkim powodzeniem sztuki wizualne. Malarz, rzeźbiarz, scenograf, ilustrator swoim talentem i pracowitością uplasował się w gronie najwybitniejszych polskich twórców. Wykreował on rozpoznawalną rzeczywistość, pełną artyzmu, ekspresji, liryzmu jak również niespotykanej wrażliwości na otaczający nas świat przyrody. Powoływał do życia wizerunki głównie zwierząt, tworząc ich psychologiczne portrety. Pełne optymizmu i poczucia humoru postacie, które zasłużyły sobie na miano wilkoniowatych, stanowią ilustrację do ponad 200 książek w kraju i poza jego granicami. 

Nie ustając w poszukiwaniu uniwersalnych środków wyrazu, Józef Wilkoń zaczął eksperymentować z komputerem, tworząc cyfrowe obrazy, ilustrujące. Podobnie jak Tadeusz Dominik, Jan Dobkowski czy Zdzisław Beksiński, dostrzegł on w grafice komputerowej interesującą alternatywę dla malarstwa tradycyjnego. W swojej twórczości wykorzystuje najnowsze osiągnięcia techniki, nic nie tracąc na indywidualizmie wykonanych prac. Dowodem na to są niezwykłe obrazy cyfrowe, gdzie ruchy pędzla przejął palec mistrza, a farby zastąpił program graficzny. Oglądając cyfrowe obrazy stworzone przez artystę, oprócz wrażeń wzrokowych, oglądający słyszy muzykę wykonywaną przez namalowane postacie. Jest to niewątpliwie dowód na siłę talentu malarza.

Miejsce: Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego, plac Zamkowy 4, 00-277 Warszawa)

Galeria Limited Edition – www.limitededition.pl

 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.