Ebooki na Kindle – radość z czytania w każdym miejscu

Ebooki na Kindle empik

Czytnik ebooków zrewolucjonizował rynek książek. Odkąd zaczęły pojawiać się te urządzenia w sprzedaży detalicznej świat książek stał się jeszcze bardziej otwarty na czytelnika.

Każdy wyjazd lub wakacje to zastanawianie się jaką lekturę powinniśmy ze sobą zabrać? Czy wystarczy nam jedna? Jak spakować torbę, kiedy nie ma miejsce na dodatkowe rzeczy? Czytnik ebooków pozwoli Ci zapomnieć o tych kłopotach. Wystarczy wgrać wcześniej zakupione książki i cieszyć się lekturom w czasie podróży. E-booki możesz pobierać na swój czytnik również w trasie i umieszczać je do Twojej biblioteki. Jeżeli jeszcze nie przekonałeś się co do Kindle, dowiedz się więcej co mają do zaoferowania czytniki e-booków.

Zadbaj o swój wzrok i komfort

Użytkowanie czytniku Kindle Touch jest przyjemne i łatwe w obsłudze. Dotykowy ekran pozwala na swobodne przerzucanie kolejnych stron lektury. Niektóre z modeli mają dodatkowe przyciski przewijające na panelu obudowy. Urządzenie zajmuje bardzo mało miejsca stając się świetną alternatywą do całych regałów książek. Możesz się cieszyć własną biblioteką nawet w najmniejszym pokoju! Czytnik nie jest ciężki dlatego jego użytkowanie jest bardzo przyjemne, a kompaktowość pozwala na przeniesienie go prawie w każdych warunkach.

Ebooki na Kindle to przyjemność czytania również dla Twojego wzroku. Technologia Kindle paperwhite sprawia, że nasze oczy nie rażą jaskrawe kolory, które bardzo szybko je obciążają, a przy długim narażeniu na nie może wręcz dojść do jego uszkodzenia wzroku. Z czytnikiem Kindle nawet po długim czasie czytania nie poczujesz zmęczenia oczu. Ekran czytnika jest przystosowany do czytania w każdych warunkach ponieważ dostosowuje się do oświetlenia pokoju.

Czytniki Kindle to nieograniczone źródło książek

Ebooki na czytnik dostępne są na stronach internetowych księgarni oraz w aplikacjach typu Empik Go. Po wykupieniu odpowiedniego abonamentu uzyskasz dostęp do bazy, gdzie znajdują się darmowe ebooki. To bardzo prosty sposób na odnalezienie i ściągniecie do swojej biblioteki nowości wydawniczych oraz klasyków. W tym momencie większość wydawanych książek poza opcją papierową udostępniana jest również w formie pliku elektronicznego. Poszukując odpowiedniej lektury wystarczy wpisać jej tytuł w wyszukiwarce strony i poczekać na propozycje ściągnięcia plików. Wybraną pozycję opłacasz lub korzystasz z prawa ściągnięcia w ramach abonamentu. Wtedy możesz pobrać plik gdzie znajduje się ebook oraz wgrać go na tablet lub komputer.

Pamiętaj, że nie każdy czytnik odtwarza pliki w każdym formacie. Przed wyborem warto zapoznać się z zakresem urządzenia. Najczęściej dostępne opcje, w których możemy ściągnąć ebooki to:

  • pliki PDF
  • pliki EPUB
  • pliki MOBI

Zgrane książki przegrywasz z komputera za pomocą kabla USB lub w szybki sposób przesyłasz mailem. Pliki zapisują się w pamięci urządzenia i od tego momentu możesz swobodnie po nie sięgać. Do swojego czytnika możesz wgrać każdą książkę, a następnie tworzyć z nich biblioteki wedle upodobania. Pomaga to systematyzować lektury i rozeznawać się w np. kolejnych etapach czytania sagi. Teraz żadna pozycja Ci nie umknie.

/artykuł sponsorowany/

Reklama