DARMOWY LISTOPAD 2023 w Zamku Królewskim na Wawelu

DARMOWY LISTOPAD 2022 na wawelu

Bezpłatny wstęp na wystawy stałe i czasowe w wybranych godzinach

W listopadzie, od wtorku do niedzieli, w godz. 9.30-17.00 (ostatnie wejście o godz. 15.00) Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki oferuje łączony bilet „Złoty Zamek Jagiellonów” na wystawę czasową „Obraz Złotego Wieku” oraz wystawę stałą „Reprezentacyjne Komnaty Królewskie”. Oferta nie obowiązuje w dniach: 14 -17 listopada!

Bezpłatnie od wtorku do niedzieli, w godz. 9.30-17.00 (ostatnie wejście o godz. 16.00) będzie można zwiedzić również „Skarbiec Koronny”.

W wybranych terminach zwiedzający będą mogli też zobaczyć:

  • wystawę czasową „Obraz Złotego Wieku”: od wtorku do niedzieli do godz. 15.00 w ramach biletu „Złoty Zamek Jagiellonów”. Po godz. 15.00 (ostatnie wejście o godz. 15.30) bezpłatna wejściówka obejmuje tylko wystawę „Obraz Złotego Wieku”. Uwaga: Od 14 do 17 listopada wystawa „Obraz Złotego Wieku” będzie dostępna w godz. 9.30-17.00 (ostatnie wejście o godz. 15.30).
  • wystawę stałą „Reprezentacyjne Komnaty Królewskie”: dostępna w ramach biletu „Złoty Zamek Jagiellonów” oraz w innych terminach z wyłączeniem dni – od 14 do 17 listopada.

Pozostałe wystawy Zamku Królewskiego na Wawelu dostępne będą odpłatnie, w tym także dodatkowa pula biletów do Reprezentacyjnych Komnat Królewskich.

Opis ekspozycji stałych na stronie internetowej Zamku Królewskiego na Wawelu: https://wawel.krakow.pl/

Bezpłatne lekcje muzealne

W ramach akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” Zamek Królewski na Wawelu przygotował 100 bezpłatnych lekcji muzealnych prowadzonych przez wawelskich edukatorów.

Program lekcji zaadresowany do nauczycieli, wychowawców, opiekunów grup szkolnych. Szczegółowy program lekcji jest dostępny na stronie Zamku: https://wawel.krakow.pl/szkoly-i-nauczyciele

Informacje praktyczne

Bezpłatne bilety na wystawy (oznaczone w tytule „Darmowy Listopad”) można nabyć online od 27 października. System pozwala na wybór danych wystaw z tygodniowym wyprzedzeniem.

Od 2 listopada bezpłatne wejściówki można pobrać również w dniu zwiedzania w kasach biletowych. Wejściówki umożliwiają zwiedzanie tylko w dniu pobrania.

Od 26 października możliwa jest również rezerwacja terminów bezpłatnego zwiedzania w powiązaniu z usługą przewodnicką (płatną wg cennika) w Biurze rezerwacji Zamku Królewskiego na Wawelu (e-mail rezerwacja@wawelzamek.pl, tel. 12 422 16 97 lub bezpośrednio w biurze).

Na lekcje muzealne obowiązuje zgłoszenie pod numerem tel. 12 422 16 97 lub mailowo na adres rezerwacja@wawelzamek.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pula bezpłatnych wejściówek i lekcji muzealnych jest ograniczona. Wejściówki są wydawane na wybrane godziny. Jedna osoba może pobrać wejściówki dla 5 osób z wyłączeniem programu lekcji muzealnych.

Uwaga: 1 listopada Zamek Królewski na Wawelu jest nieczynny, zaś 11 listopada w godz. 9.30-17.00 (ostatnie wejście o godz. 15.30) dostępna będzie tylko wystawa „Obraz Złotego Wieku”.

Wydarzenie „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” realizowane jest dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lista innych rezydencji biorących udział w akcji Darmowy Listopad – klik


Przeczytaj też:

Pokazy filmów VR – Wirtualny Teatr Historii – klik
Muzea za darmo Warszawa – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik