Zajęcia Sportowe WARSZAWA 2023

Bezpłatne zajęcia nordic walking Aktywna Warszawa
Bezpłatne zajęcia nordic walking Aktywna Warszawa

Zajęcia Sportowe WARSZAWA 2023

W ubiegłym roku miasto przyjęło program „Sportowo blisko domu do 2025 roku”. Urzędnicy chcą wspierać aktywność fizyczną mieszkańców w pobliżu domu, niezależnie od miejsca zamieszkania, stopnia sprawności, wieku, statusu społecznego itp. Temu celowi ma służyć miejska wyszukiwarka zajęć sportowych(otwiera się w nowej karcie).

W tej chwili na stronie można wybierać spośród 510 zajęć sportowych organizowanych przez miejskie jednostki – urzędy dzielnic, dzielnicowe Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz sportową jednostkę miasta Aktywną Warszawę. Można wybierać zajęcia według kategorii (jest ich 26) – np. bieganie, fitness, sporty rakietowe, taniec, wspinaczka. Można wybierać według dzielnic, a także według adresata oferty (np. dzieci, kobiety, osoby z niepełnosprawnością itp.).

W drugiej połowie października miasto prowadzi kampanię promującą aktywność i zachęcającą do korzystania ze sportowej wyszukiwarki. Porównanie danych z ostatniego tygodnia września i tygodnia 16-22 października pokazują 7,5-krotny wzrost wejść na widżet „zajęcia sportowe” na miejskiej stronie sportowej(otwiera się w nowej karcie).

Aktywnie i bezpłatnie

Aktywna Warszawa – sportowa jednostka miasta – propaguje aktywny styl życia. To najlepsze antidotum na choroby cywilizacyjne na czele z otyłością oraz najprostsza droga, aby móc szczycić się otwartym umysłem i dobrą odpornością.

W ośrodkach Aktywnej Warszawy można znaleźć pełną ofertę zajęć. Wiele z nich jest bezpłatnych. Najpopularniejsze to:

Vinyasa joga (Ośrodek Rozbrat, środa 19.00, zapisy, 2 tury po 40 osób). Dzięki tym zajęciem praktycznie każdy może rozpocząć przygodę z jogą – niezależnie od tego, czy jest biegaczem, pływakiem czy jest po prostu spięty po pracy za biurkiem. Vinyasa joga nie jest zbyt skomplikowana, uczestnicy zajęć będą mogli praktykować ćwiczenia także samodzielnie w domu, po pracy lub po ciężkim treningu.

Trening funkcjonalny (Ośrodek Rozbrat, poniedziałek 19.00, zapisy 30 osób). Opiera się on o naturalne płaszczyzny ruchu występujące w życiu codziennym człowieka. W bezpieczny, zrównoważony sposób pozwala zbudować siłę i wytrzymałość mięśniową. Jednocześnie w doskonały sposób kształtuje gibkość. Stymuluje zarówno ciało i umysł, poprawia propriocepcję i czucie głębokie.

Czas na Nordic Walking (Ośrodek Rozbrat, czwartki 17.00). To aktywność dostosowana do różnych poziomów sprawności, co sprawia, że jest atrakcyjna dla wielu osób. Pomaga wzmocnić całe ciało, a także poprawić wydolność.

Treningi biegowe (Ośrodek Nowa Skra/ Ośrodek Rozbrat, poniedziałek i czwartek 19.00). Bieganie jest najprostszą i najbardziej dostępną formą aktywności fizycznej. Treningi biegowe pomagają poprawić wszystkie cechy motoryczne biegacza i sprawiają, że bieganie staje się bardziej efektywne i mniej kontuzjogenne.

Więcej propozycji Aktywnej Warszawy – np. Sportowy Uniwersytet, na którym amatorzy sportu mogą posłuchać ekspertów, Letni Aerobik przeznaczony dla seniorek albo rozpoczynające się właśnie w ośrodku Robrat zajęcia taneczne Bachata Sensual – można znaleźć w mediach społecznościowych albo na stronie internetowej.

/źródło: UM Warszawa/


Przeczytaj też:

Pokazy filmów VR – Wirtualny Teatr Historii – klik
Muzea za darmo Warszawa – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik