Czy w Polsce da się utrzymać basen w czystości?

jak utrzymac Jak utrzymać cystosc w basenie

Utrzymanie czystości basenu

Polska nie jest kojarzona z sezonem basenowym oraz basenami na świeżym powietrzu. Jednak z roku na rok jest coraz bardziej widoczna moda na posiadanie swojego własnego basenu w ogródku lub na działce. Popularnością cieszą się również baseny sportowe i aquaparki, ale nic nie stoi na przeszkodzie by wybudować lub postawić własny basen w swoim obejściu. Pierwszą rzeczą, którą powinno zainteresować się jest oczywiście powierzchnia oraz możliwości jakie oferuje rynek środków biobójczych i algobójczych. Jak zatem przystąpić do działania by mieć czystą wodę w prywatnym basenie?

Co warto zakupić by zachować wysoką higienę w basenie?

W przypadku gdy jesteś posiadaczem profesjonalnego zbiornika murowanego lub stelażowego, warto zacząć przygodę basenową od zakupienia testów i środka stabilizującego ph w formie proszku lub płynu. Ponadto przydatne będą również takie środki chemiczne jak chlor – tabletki do basenu lub płyn, który nie tylko odkazi wodę w zbiorniku, ale też unieruchomi rozwój glonów w wodzie.

Oprócz środków chemicznych warto również zainteresować się akcesoriami takimi jak siatka zabezpieczająca oraz podbierak do basemu. Dzięki temu będzie można zebrać nieczystości takie jak liście, martwe owady czy inne niepożądane elementy, które nie powinny znaleźć się w wodzie. Siatka naciągnięta na zbiornik pomoże ponadto ograniczyć śmiertelność wśród owadów zapylających – jest to niezwykle istotne, gdyż ograniczamy nie tylko ilość liści i pyłu na powierzchni wody, ale też pozwolimy przetrwać pszczołom czy trzmielom, które w wodzie są nieporadne i często nie udaje się im przetrwać tej kąpieli. Jeśli chcesz podmienić część wody w basenie to należy robić to minimum 2 tygodnie po wrzuceniu tabletek z chlorem – po tym czasie chemia przestanie być zagrożeniem dla roślin i zwierząt bytujących w ogrodzie.

Jak utrzymać czystą wodę w basenie?

Branża basenowa z roku na rok rozrasta się w coraz to nowe propozycje produktowe i akcesoria basenowe, które pozwalają na utrzymanie wody w wysokiej czystości. Dzięki temu użytkownicy basenu nie mają styczności z drobnoustrojami i bakteriami, które mogą zagrozić zdrowiu. Najmniejsze zamieszanie robią małe baseny, które nie przekraczają 100-150 litrów. Wystarczy po prostu przetrzeć przeznaczoną do tego ściereczką i wybrać z grubsza, największe zabrudzenia małym podbierakiem.

Jeśli jednak w ogrodzie znajduje się basen murowany lub stelażowy, który ma dość dużą objętość to nie obejdzie się bez specjalistycznego sprzętu takiego jak pompy, filtry czy nawet środki o zwiększonym spektrum działania dla zachowania jak największej czystości w wodzie. W zależności od występujących zabrudzeń lub osadów, powinno się zakupić odpowiednie specyfiki, które są dedykowane do tego typu zanieczyszczeń. Nie da się ukryć, iż produkt, który jest specjalnie przygotowany do walki zdecydowanie lepiej poradzi sobie w basenie niż ten, który w nazwie posiada człon “x razy w jednym”. Dzięki odpowiednio skoncentrowanym składnikom każdy basen będzie mógł bezproblemowo służyć przez cały sezon.

/artykuł sponsorowany/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.