Czy dieta pudełkowa jest dla Ciebie?

Czy dieta pudełkowa jest dla Ciebie

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach cateringi dietetyczne stają się coraz bardziej popularne. Co chwilę, w miastach w całej Polsce, pojawia się możliwość zamówienia diety z dostawą do domu czy pracy. Korzystając z cateringu dietetycznego, mamy możliwość wyboru odpowiedniej dla nas diety – zbilansowanej, wege czy bez glutenu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Chcesz zacząć swoją przygodę z cateringiem i zastanawiasz się, czy dieta pudełkowa się opłaca? Sprawdź!

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, to inaczej dieta pudełkowa. Polega ona na dostarczaniu posiłków klientom, którzy ją zamówili. Dzięki cateringowi dietetycznemu nie musimy tracić czasu na zakupy, gotowanie i ciągłe liczenie kalorii. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mają czasu na przygotowywanie posiłków lub dla osób, które chcą schudnąć oraz zadbać o siebie i swoje zdrowie. 

Dieta pudełkowa polega na regularnym spożywaniu zbilansowanych posiłków – bez podjadania między nimi! Stosując się do jej zasad osiągniemy wyznaczone sobie wcześniej cele.

Każdy catering dietetyczny oferuje szeroki wybór diet, aby spełnić oczekiwania jak największej ilości osób. Niekiedy jest możliwość ich modyfikacji, a kiedy nie jesteśmy pewni jaki wariant wybrać, możemy skonsultować się z dietetykiem.

Zastanawiasz się nad korzystaniem z diety pudełkowej? Sprawdź dlaczego warto w nią zainwestować!

W związku z popularnością cateringu dietetycznego powstało wiele mitów na jego temat. Niestety są one bardzo popularne. Często rozpowszechniają je Ci, którzy z dietą pudełkową nie mieli nic wspólnego.

A więc jakie są zalety diety pudełkowej i dlaczego warto się nią zainteresować?

  • Różnorodność posiłków – dieta pudełkowa ustalana jest przez dietetyków w taki sposób, aby dostarczyły Ci wszystkich kluczowych składników odżywczych i witamin. Dodatkowo dbają również o to, aby w Twoim jadłospisie nie wkradła się monotonia.
  • Oszczędność czasu i wygoda – ogromną zaletą korzystania z cateringu dietetycznego jest fakt, że nie musimy spędzać długich godzin stojąc w kolejkach sklepowych. Zaoszczędzimy również czas, który spędzilibyśmy na gotowaniu i liczeniu kalorii.
  • Regularność posiłków – przy zdrowym odżywianiu bardzo ważna jest regularność w spożywaniu posiłków. Ludzie często zapominają o jedzeniu, a przypominają sobie dopiero wtedy, kiedy doskwiera im głód. Sięgają po to, co mają pod ręką lub zamawiają coś na szybko, aby jak najszybciej go zaspokoić.
  • Dostosowanie do potrzeb – decydując się na catering dietetyczny mamy do wyboru szeroką ofertę diet. Jeżeli jesteśmy na coś uczuleni, bez problemu możemy je modyfikować.
  • Zbilansowane posiłki – jest to bardzo ważne, ponieważ dieta musi dostarczać wszystkich niezbędnych składników i być maksymalnie odżywcza.

Zbilansowana dieta pudełkowa idealna na rozpoczęcie Twojej przygody z cateringiem dietetycznym!

Wiele osób nie jest przekonanych do cateringu dietetycznego. Po pewnym czasie zniechęca się do zdrowego odżywiania i powraca do złych nawyków żywieniowych. Jednak z dietą pudełkową nie musisz się o to martwić! Każda z nich przygotowywana jest w taki sposób, abyś wytrwał w postanowieniach i osiągnął swój zamierzony cel.

Jeżeli chcesz zacząć korzystać z cateringu dietetycznego, dobrym pomysłem na początek będzie wybór zbilansowanej diety pudełkowej. Jest to zrównoważona, optymalna dieta, dostarczająca Twojemu organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych. 

Będąc na zbilansowanej diecie należy pamiętać o regularności w spożywaniu posiłków i przerwach między nimi. Nieregularność przyczynia się do spadku poziomu glukozy we krwi, powodując zmniejszenie wydolności fizycznej i umysłowej.

Pamiętaj, że to nie wszystko! Zbilansowana dieta to jedno, ale ważna jest aktywność fizyczna. Należy znaleźć równowagę, balans pomiędzy jednym i drugim.

Zbilansowana dieta pudełkowa – zamów już teraz!

Catering dietetyczny Goodie Foodie posiada w swojej ofercie optymalną, zbilansowaną dietę, która idealnie nada się na początek Twojej przygody z dietą pudełkową. Do wyboru są trzy warianty kaloryczności – 1400, 1800 i 2000 kcal, oraz tyle samo opcji ilości posiłków – 5, 4 i 3. Zamów już teraz i przekonaj się, że zdrowe odżywianie wcale nie jest takie złe!

/materiały prasowe/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.