Dzięki malowaniu po numerach każdy może stworzyć malarskie dzieło sztuki! Sprawdź na czym polega ta technika.

malowanie po numerach
Nie bój się nowych wyzwań! Jeśli interesujesz się malarstwem i chcesz podjąć pierwsze próby samodzielnego wykonania dzieła – ucz się od najlepszych. Początki nie będą trudne, jeśli wybierzesz stosunkowo łatwą technikę malowania na płótnie farbami akrylowymi. Pomocne są gotowe szablony z oznaczonymi numerami sektorami do pokrycia ich odpowiednim kolorem. Spróbuj wykonywać repliki obrazów sławnych malarzy i stworzyć z nich swoją prywatną galerię. Może się w niej również znaleźć Twój autoportret stworzony na podstawie zdjęcia.

Reklama
Reklama

Jak wykonuje się malowanie po numerach?

Malarstwo to trudna sztuka. Aby powstał obraz trzeba pokryć płótno barwnymi plamami zgodnie z zasadami kompozycji i perspektywy. Ważne jest też zastosowanie właściwych barw i zaznaczenie światłocienia w celu odzwierciedlenia na płaszczyźnie form przestrzennych. Wszystko to nie będzie dla Ciebie problemem, jeśli wykorzystasz przygotowany przez profesjonalistę obraz do malowania po numerach. Otrzymasz szablon, w którym na płótnie nakreślone są zarysy fragmentów z numerami wskazującymi jakiego koloru musisz użyć. W zestawie są także pędzelki i farby akrylowe z oznaczeniem numeru pigmentu odpowiadającego cyfrom na rysunku.

Twoim zadaniem jest wypełnienie kolorem kolejnych segmentów zgodnie z podaną numeracją. Aby obraz był odzwierciedleniem pierwowzoru nie możesz mieszać farb ani nadmiernie ich rozcieńczać wodą. Po użyciu każdego koloru dokładnie wypłucz pędzelek. Po zamalowaniu wszystkich segmentów powstanie obraz zbliżony do oryginału.

Reklama
Reklama

malowanie po numerach

Źródło zdjęcia: Wymalujtosam.pl

Jak rozpocząć przygodę z malowaniem po numerach? 

Dla nabrania wprawy wybierz obraz do malowania po numerach zawierający niezbyt dużą ilość szczegółów. Może to być kubistyczne dzieło Pabla Picassa, malowniczy krajobraz albo Słoneczniki Vincenta van Gogha. Gdy będziesz już mieć za sobą pierwsze doświadczenia, dużą przyjemność sprawi Ci odzwierciedlanie dzieł impresjonistów lub sławnych malarzy z innych epok.

Reklama
Reklama

Malowanie po numerach to pasjonujące hobby.

Taki sposób malowania będzie dla Ciebie atrakcyjny, ponieważ:

  • da Ci poczucie zbliżenia się do świata artystów,
  • poznasz zasady operowania kolorem,
  • nauczysz się cierpliwości i precyzji w zakresie malarstwa na płótnie,
  • przy okazji zdobędziesz wiele ciekawych informacji na temat technik i środków wyrazu artystycznego charakterystycznych dla różnych okresów w sztuce malarskiej.

Każdy obraz do malowania po numerachwniesie do Twojego życia nowe wartości. Spróbuj uczynić z tej formy twórczości ciekawe hobby jako zajęcie niezwykle przyjemne a zarazem kształcące.

Jak zrobić obraz ze zdjęcia?

W wielu polskich i światowych galeriach można zobaczyć autoportrety takich mistrzów jak Rembrandt, Rubens, Tycjan, Malczewski czy Wyspiański. Tworzyli dzieła na podstawie swojego odbicia w lustrze. Czy mieli jakieś sposoby, aby uniknąć efektu odwróconego obrazu? Ten problem nie występuje, gdy wykonuje się malowanie po numerach ze zdjęcia. Ty również możesz mieć swój portret, który będzie miał większą wartość niż zwykła fotografia. Będzie też proporcjonalnie powiększony – gotowy do zawieszenia na ścianie.

Reklama
Reklama

malowanie po numerach ze zdjęcia

Źródło zdjęcia: Wymalujtosam.pl

W jaki sposób zrobisz autoportret po numerach? Przede wszystkim wybierz swoje zdjęcie – najlepiej w zbliżeniu. Fotografia powinna mieć odpowiednie parametry pod względem jakości i liczby pikseli. Prześlij je w formie cyfrowej do firmy, która zajmie się przygotowaniem dla Ciebie indywidualnego szablonu i prześle Ci płótno wraz z farbami. Malowanie po numerach ze zdjęcia będzie dla Ciebie wygodniejsze, jeśli otrzymasz płótno naciągnięte już na blejtram – jest taka opcja przy zamówieniu. Reszta należy do Ciebie. Postępujesz dokładnie tak samo jak przy malowaniu obrazu po numerach. Gotowy autoportret będzie unikatową ozdobą Twojego salonu.

/materiał zewnętrzny/

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.