Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów.

Jak co roku stołeczny ratusz zachęca osoby starsze do szczepień przeciwko grypie. W tym sezonie jesienno-zimowym według szacunków zaszczepi się ponad 66 tysięcy seniorów.

– Seniorom w Warszawie proponujemy różne programy zdrowotne, społeczne i aktywizacyjne – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy. – Od lat stałym powodzeniem cieszą się szczepienie przeciwko grypie. To bardzo dobrze, bo to konkretna profilaktyka zdrowia osób starszych.
Dostępność programu jest bardzo duża – mieszkańcy mogą przyjść na szczepienie do 175 przychodni od września do 5 grudnia br. Wykaz placówek znajduje się tutaj.

Wykaz placówek znajduje się tutaj – klik

Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać warszawiacy, którzy ukończyli 65 rok życia, są zameldowani na stałe lub czasowo w stolicy oraz osoby rozliczające podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych. Miasto w 2018 r. na szczepienia przeznaczyło 2 342 546 zł. W latach 2007-2018 program kosztował ponad 24,4 mln zł.

Szczepienia w domach opieki i noclegowniach
Warszawa od kilkunastu lat realizuje program szczepień skierowany także do pacjentów Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego oraz podopiecznych noclegowni i schronisk – czyli osób, u których do zainfekowania może dojść łatwo, a powikłania po zachorowaniu bywają groźne. 
W placówkach Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego ze szczepień przeciwko grypie skorzysta w tym roku ponad 360 osób. 
Miasto przewiduje, że w 20 noclegowniach ze szczepień przeciwko grypie skorzysta blisko 650 osób bezdomnych. 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.