Imprezy sportowe i uroczystości na ulicach Warszawy: 15-16 września 2018

W najbliższy weekend, 15 i 16 września 2018 roku, na ulicach Warszawy zagoszczą trzy duże imprezy sportowe – na Mokotowie, Białołęce i w Śródmieściu. Będą zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Ecco Walkathon – spacerowicze na ulicach

W sobotę, 15 września, od godz. 11.00 na ulicach Śródmieścia zagości Ecco Walkathon. Uczestnicy wydarzenia w większości poruszać się będą chodnikami, jednak na trasie marszu możliwe są chwilowe utrudnienia w ruchu samochodów. Spacerowicze, którzy do pokonania będą mieli dystans 10 km wyruszą o godz. 11.00 z parku Agrykola. Następnie pomaszerują chodnikami na trasie: Agrykola – pl. Na Rozdrożu – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat (na odcinku Książęca – rondo gen. Ch. de Gaulle’a wyłączony z ruchu będzie jeden pas jezdni) – Krakowskie Przedmieście – pl. Zamkowy – Międzymurze – Podwale – Freta – Mostowa (jezdnią) – Boleść (jezdnią) – Wybrzeże Gdańskie (chodnikiem do przejścia pod Wisłostradą) – bulwary J. Karskiego – bulwar gen. G. Smitha Pattona – Wybrzeże Kościuszkowskie (chodnikiem od przejścia pod Wisłostradą) – Karowa – Dobra – Lipowa – bulwar gen. G. Smitha Pattona – bulwar B. Grzymały-Siedleckiego – bulwar Flotylli Wiślanej – Port Czerniakowski – gen. M. Zaruskiego (jezdnią) – Czerniakowska (kładka dla pieszych) – aleja wzdłuż kanału Piaseczyńskiego na teren parku Agrykola.

O godz. 12.00 wyruszy Ecco Walkathon na dystansie 6 km. Trasa będzie prowadziła ulicami: Agrykola – pl. Na Rozdrożu – Al. Ujazdowskie – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – park marsz. E. Rydza Śmigłego – al. ks. J. Stanka – bulwar Flotylli Wiślanej – gen. M. Zaruskiego – Czerniakowska – aleja wzdłuż kanału Piaseczyńskiego na teren parku Agrykola. Przejścia dla pieszych na trasie przemarszu będą zamykane sukcesywnie, w miarę przemieszczania się spacerowiczów. W godz. 10.00-13.00 zamknięte dla ruchu będą ul. Mostowa i Boleść. Zamknięta dla ruchu będzie również ul. gen. M. Zaruskiego. Na pl. Trzech Krzyży autobusy linii 108 i 518 będą zatrzymywały się na innych przystankach.

W sobotę, 15 września, od ok. godz. 11.20 do ok. godz. 15.50 zaplanowane jest także duże zgromadzenie publiczne w al. J.Ch. Szucha. W przypadku braku możliwości przejazdu ulicą autobusy linii 222 pojadą Al. Ujazdowskimi do ul. Bagatela.

Bieg Kobiet na Mokotowie

W niedzielę, 16 września, o godz. 12.00 odbędzie się Bieg Kobiet 2018 – Zawsze pier(w)si. Start i meta biegu zostaną zlokalizowane na ul. Broniwoja w pobliżu Skweru Grupy AK „Granat”. Uczestnicy biegu wystartują o godz. 12.00 i pobiegną ulicami: Broniwoja – Wielicka – Ksawerów – Puławska. Następnie na wysokości pętli tramwajowej Wilanowska, zawrócą i dalej pobiegną tą samą jezdnią w przeciwnym kierunku. Znowu zawrócą przed skrzyżowaniem z ul. J.P. Woronicza i następnie skierują się do mety na ul. Broniwoja. Zakończenie imprezy planowane jest ok. godz. 15.00. Od godz. 6.00 wyłączona z ruchu samochodów będzie zachodnia jezdnia ul. Puławskiej na odcinku od ul. J.P. Woronicza do al. Wilanowskiej. Na ul. Puławską, w kierunku Ursynowa, nie będzie można wyjechać z ulic: L. Idzikowskiego, Domaniewskiej i Japońskiej. Objazd dla kierowców zostanie poprowadzony ulicami: J.P. Woronicza – al. Niepodległości – al. Wilanowska. Ruch na drugiej jezdni ul. Puławskiej będzie odbywał się normalnie. Przez cały dzień na ul. Broniwoja będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Białołęcki Bieg przez Most

W niedzielę, 16 września, w godz. 11.00-14.00 już po raz szósty odbędzie się „Bieg przez Most – Białołęka 2018”. Zgodnie z nazwą, trasa biegu będzie prowadziła przez most Marii Skłodowskiej-Curie. Start i meta zmagań zostały zlokalizowane w parku Picassa, nieopodal kortów tenisowych i Białołęckiego Ośrodka Kultury. Pętla biegu będzie prowadziła ulicami: Świderska (jezdnia w kierunku Nowodworów), J. Mehoffera, Nowodworska, Odkryta, zawrotka przed ul. H. Ordonówny, Odkryta, Nowodworska, J. Mehoffera, Świderska (jezdnia w kierunku mostu M. Skłodowskiej-Curie). Dalej uczestnicy zmagań wbiegną na odcinek specjalny trasy (klasyfikowany dodatkowo) prowadzący przez most M. Skłodowskiej-Curie (ciąg pieszo-rowerowy), Farysa (droga rowerowa), Prozy (droga rowerowa), zawrotka i powrót mostem na Białołękę. Zawodnicy będą finiszować ul. Świderską do parku Picassa.

W czasie biegu autobusy linii 133 pojadą ulicami Ch. Botewa – Myśliborska – Ćmielowska – Światowida. Linie 152 i 214 będą kursowały ulicami Światowida – J. Mehoffera – Myśliborska – Ćmielowska – Światowida. Autobusy linii 211 (tylko w kierunku krańca Żerań FSO) pojadą ul. Myśliborską. Autobusy linii 516 będą jeździły ulicami H. Ordonówny i Światowida. Ulicą Światowida będzie kursowała także linia 518.

 Inne wydarzenia weekendu – klik

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.