„Bezpiecznie nad Wisłą”. Patrole medyczne od mostu Gdańskiego do mostu Poniatowskiego

Bezpiecznie nad Wisłą.

W piątek, 6 lipca 2018 roku, wystartował projekt „Bezpiecznie nad Wisłą”, który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób wypoczywających nad rzeką. Patrole medyczne będą obecne na odcinku prawobrzeżnym od mostu Gdańskiego do mostu Poniatowskiego, w tym na plażach Rusałka i Poniatówka.

Reklama
Reklama

Ratownicy z Grupy Ratownictwa PCK Warszawa oraz Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego s12 udzielą pomocy zarówno ofiarom podtopień, zbytniego nasłonecznienia, kłopotów z krążeniem, a także w przypadku zranień czy złamań.

Dwuosobowe zespoły ratowników, członków jednostek bezpośrednio realizujących projekt, wyposażona są w sprzęt ratowniczy i środki medyczne. Patrole maja do  dyspozycji quad o napędzie 4×4. Pojazd ten będzie używany do transportu ratowników i ich wyposażenia bezpośrednio na miejsce interwencji.  

Patrole od tego weekendu są obecne na prawym brzegu Wisły do 23 września, w dni, w których odpoczywających i przebywających na wodzie, jest najwięcej: 
– w piątki od godz. 18.00 do godz. 22.00,
– w soboty od godz. 14.00 do godz. 22.00,
– w niedziele od godz. 14.00 do godz. 20.00.

Reklama
Reklama

Dodatkowo, ratownicy zaangażują się w przekazanie plażowiczom najważniejszych zasad bezpiecznego pobytu nad wodą, porad mówiących o unikaniu zagrożeń i korzystania ze sprzętu pływającego, wzorów znaków informacyjnych, a także numerów alarmowych. Na plażach będzie także możliwość pogłębienia wiedzy, w formie zajęć praktycznych, na temat udzielania pierwszej pomocy.

Miejscem stacjonowania zespołu ratowników jest istniejąca infrastruktura na Poniatówce, funkcjonująca w ramach Letniej strefy rekreacji Dzielnicy Wisła. W razie wypadku ratowników należy wezwać dzwoniąc pod nr 112. 
Ratownicy podczas akcji będą wykorzystywać sprzęt m.in. zakupiony przez m.st. Warszawę.  

źródło: UM Warszawa

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.