Prace na ul. Miodowej postępują

Prace na ul. Miodowej.

Warszawscy drogowcy opuszczają wyremontowany pl. Krasińskich i wkraczają w kolejny etap prac na ul. Miodowej. W nocy z niedzieli na poniedziałek, 8-9 lipca, roboty przeniosą się na skrzyżowanie z ul. Senatorską, które zostanie wyłączone z ruchu. W związku z remontem wytyczone zostaną nowe objazdy.

Prace na pl. Krasińskich są już na ostatniej prostej. Zakończyły się roboty związane z układaniem nowej nawierzchni jezdni, niemal gotowy jest chodnik po stronie Sądu Najwyższego. Kilka tygodni temu wyremontowane zostało też skrzyżowanie placu z ulicami Świętojerską i Bonifraterską. Do wykonania pozostał jeszcze remont chodnika po stronie parku, który do tej pory służył jako roboczy wjazd do parkingu podziemnego. Dzięki takiemu zaawansowaniu robót możliwe jest już otwarcie placu dla ruchu.

Wykonawca zaplanował te zmiany w nocy z niedzieli na poniedziałek, 8 lipca, o godz. 23.30. Od tego momentu plac Krasińskich znowu będzie przejezdny i będzie można dojechać tędy do ul. Długiej i ul. Schillera.

Dalsze prace na ul. Miodowej
Cały czas trwają prace na ul. Miodowej. Zakończony został już montaż oświetlenia. Do finału zbliża się remont chodników. Na kolejnych fragmentach ulicy układana jest nowa nawierzchnia jezdni. W części prace toczą się jeszcze przy podbudowie. Przyjęta technologia (betonowa podbudowa, spoiwo z żywicy) wymaga odpowiedniego czasu, aby zastosowane materiały zyskały odpowiednią trwałość.

W związku z tymi pracami droga ta – pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Długą i Senatorską – będzie nadal wyłączona z ruchu. Od strony ul. Długiej utrzymany jest dojazd do ul. L. Schillera. Na zamkniętym odcinku, w miarę możliwości i postępu prac budowlanych, możliwy jest wyłącznie dojazd do posesji i instytucji mieszczących się przy ul. Miodowej. Objazd prowadzi ulicami: Świętojerska – gen. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska.

Zamknięte skrzyżowanie z Senatorską
Kolejną zmianą – wynikającą z przeniesienia prac w to miejsce – będzie zamknięcie skrzyżowania ul. Miodowej z ul. Senatorską. Wykonawca zaplanował taką reorganizację na poniedziałek 9 lipca, od godz. 04.00. Skrzyżowanie zostanie przebudowane, pojawi się na nim nowoczesna sygnalizacja.

W związku z tymi pracami na fragmencie ul. Senatorskiej oraz ulicach Podwale i J. Kilińskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy (na ten czas przeorganizowane zostanie parkowanie). Przebudowa skrzyżowania potrwa do ostatnich dni lipca. Po jego otwarciu planujemy przebudowę skrzyżowania z ul. Długą. Jeżeli w trakcie prac nie napotkamy na znaleziska archeologiczne, powinny się one zakończyć przed początkiem września.

Na trasy objazdowe skierowane zostaną również autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Swoje trasy, od poniedziałku, zmienią linie: 116, 178, 180, 222, 503, 518, N44 w kierunku Chomiczówki, Konwiktorskiej, Bielańskiej, Nowodworów, bądź Zajezdni Żoliborz. Autobusy z Krakowskiego Przedmieścia skręcą w ulicę Królewską, następnie pojadą odcinkiem: Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska i dalej swoimi trasami. W drodze powrotnej, od skrzyżowania ulic Senatorskiej, Bielańskiej i Wierzbowej pojadą natomiast ulicami: Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście, a następnie wrócą na swoje trasy podstawowe.

Trasy linii 128 i 175 zmienią się tylko w kierunku Szczęśliwic i Lotniska Chopina. Od skrzyżowania Moliera z Senatorską autobusy pojadą ulicami: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście i dalej swoimi trasami.

W związku z wprowadzeniem tych zmian zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków: Hotel Bristol 01 i 02 oraz Pl. Zamkowy 01 i 02, a uruchomiony zostanie przystanek Pl. Piłsudskiego 01.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.