Świadkowie historii. Drzewa w Ogrodzie Botanicznym UW

Zapraszamy po raz kolejny na spacer z cyklu „Warszawa zakorzeniona”, który poprowadzi Agnieszka Krzyk z Ogrodu Botanicznego UW.

To jedyne miejsce w Warszawie, w którym na 4 hektarach powierzchni występują aż 23 drzewa i krzewy będące ponad stuletnimi pomnikami przyrody. Najstarsze z nich, 400-letni dąb szypułkowy, pamięta czasy, kiedy teren dzisiejszych Łazienek Królewskich zajmowała Puszcza Kampinoska. Każde z tych drzew ma swoją własną niezwykłą historię, którą przybliży Państwu spacer dendrologiczny po Ogrodzie Botanicznym UW – jednej z najstarszych placówek tego typu w Polsce.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego powstał w tym miejscu w 1818 r. w ramach istniejącego już wcześniej Ogrodu Królewskiego (obejmującego górną część Łazienek), od początku pozostając pod pieczą Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Po zmiennych kolejach losu, w tym m.in. ograniczeniach narzucanych przez carskich urzędników po powstaniu listopadowym, zniszczeniu w 1944 r. i powojennej odbudowie, został wpisany do rejestru Zabytków Kultury i Nauki m.st. Warszawy i stał się na powrót prężną placówką naukową i edukacyjną.

Wydarzenie organizowane w ramach serii Naturalnie, że Warszawa

15.07 (sobota), godz. 11.00-13.00
prowadzenie: Agnieszka Krzyk
zbiórka przy wejściu do Ogrodu Botanicznego (naprzeciwko Obserwatorium Astronomicznego UW, adres: Al. Ujazdowskie 4).
Obowiązuje rejestracja na www.rejestracja.1944.pl

Wstęp wolny

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.