Świadkowie historii. Drzewa w Ogrodzie Botanicznym UW

Zapraszamy po raz kolejny na spacer z cyklu „Warszawa zakorzeniona”, który poprowadzi Agnieszka Krzyk z Ogrodu Botanicznego UW.

To jedyne miejsce w Warszawie, w którym na 4 hektarach powierzchni występują aż 23 drzewa i krzewy będące ponad stuletnimi pomnikami przyrody. Najstarsze z nich, 400-letni dąb szypułkowy, pamięta czasy, kiedy teren dzisiejszych Łazienek Królewskich zajmowała Puszcza Kampinoska. Każde z tych drzew ma swoją własną niezwykłą historię, którą przybliży Państwu spacer dendrologiczny po Ogrodzie Botanicznym UW – jednej z najstarszych placówek tego typu w Polsce.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego powstał w tym miejscu w 1818 r. w ramach istniejącego już wcześniej Ogrodu Królewskiego (obejmującego górną część Łazienek), od początku pozostając pod pieczą Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Po zmiennych kolejach losu, w tym m.in. ograniczeniach narzucanych przez carskich urzędników po powstaniu listopadowym, zniszczeniu w 1944 r. i powojennej odbudowie, został wpisany do rejestru Zabytków Kultury i Nauki m.st. Warszawy i stał się na powrót prężną placówką naukową i edukacyjną.

Wydarzenie organizowane w ramach serii Naturalnie, że Warszawa

15.07 (sobota), godz. 11.00-13.00
prowadzenie: Agnieszka Krzyk
zbiórka przy wejściu do Ogrodu Botanicznego (naprzeciwko Obserwatorium Astronomicznego UW, adres: Al. Ujazdowskie 4).
Obowiązuje rejestracja na www.rejestracja.1944.pl

Wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.