Zostań wolontariuszem – 75. rocznica Powstania Warszawskiego

Zostań wolontariuszem – 75. rocznica Powstania Warszawskiego.

Reklama
Reklama

Organizacja obchodów kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego nie może się obyć bez pomocy i zaangażowania wolontariuszy. Informują, pomagają, wspierają. Są wszędzie tam, gdzie potrzebują ich powstańcy.

Pomoc powstańcom z Polski i zagranicy

Na zaproszenie Rafała Trzaskowskiego, prezydenta m.st. Warszawy na obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego do stolicy przybędzie około 200 żołnierzy z rodzinami, mieszkających na co dzień poza Polską i stolicą. Szczególnie ważne jest zaangażowanie wolontariuszy podczas ich powitania i towarzyszenie kombatantom w trakcie uroczystości.

Reklama
Reklama

Wolontariusze na przełomie lipca i sierpnia będą wspierać organizację oficjalnych uroczystości, licznych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i akcji społecznych.  Co roku w wolontariat rocznicowy angażuje się kilkaset osób, ich udział jest nieodzownym elementem sztafety pokoleń i ważnym świadectwem pamięci. 

Potrzeba czterystu

Do organizacji i obsługi wydarzeń rocznicowych zostanie zaangażowanych około 400 osób. Zadaniem wolontariuszy będzie m.in. pomoc i opieka nad powstańcami w trakcie uroczystości, służba 1 sierpnia w jednym z 365 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego podczas akcji „Wolność łączy” oraz udzielanie informacji o obchodach. Szczegółowe informacje na temat projektu oraz formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie www.1944.plZgłoszenia należy wysłać do 19 czerwca 2019 r.

Reklama
Reklama

Do udziału w wolontariacie zapraszamy wszystkich chętnych. Z każdym z kandydatów na  wolontariusza zostanie przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna, a wybrane osoby  przejdą szkolenie. Możliwe są trzy rodzaje współpracy:

  • wolontariat obchodowy m.in. pomoc i opieka nad powstańcami podczas uroczystości od 27 lipca do 3 sierpnia 2019r. Minimalny wiek: ukończone 16 lat;
  • wolontariat podczas akcji „Wolność łączy” – służba 1 sierpnia 2019r. w jednym z 365 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego. Minimalny wiek: ukończone 14 lat;
  • wolontariat długoterminowy (wakacyjno-obchodowy) – współpraca z Muzeum Powstania Warszawskiego w wybranych działach. Minimalny wiek: ukończone 14 lat.

Projekt wolontariatu podczas obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego realizowany jest we współpracy m.st. Warszawy i Muzeum Powstania Warszawskiego.

źródło: UM Warszawa

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.