Jak zostać arystokratą w dawnej Japonii?

Jak zostać arystokratą w dawnej Japonii?

Reklama
Reklama

8 lipca 2017 roku przenieś się do czasów, gdy w Japonii prym wiodła arystokracja, powstawały pierwsze powieści na świecie, a szaty miały kolory pór roku! Tego dnia w Muzeum Azji i Pacyfiku odbędą sie warsztaty, podczas których usłyszysz niezwykły dźwięk koto, wykaligrafujesz swoje imię, zagrasz w gry dworskie, obejrzysz fragmenty filmów o księżniczce z Księżyca i księciu Promienistym, a przede wszystkim – zdobędziesz fascynującą wiedzę!

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 prelekcją na temat obyczajowości i estetyki okresu Heian, zaś o godzinie 16:15 rozpoczną się interaktywne warsztaty, podzielone na cztery półgodzinne części:
– japońska sztuka kaligrafii
– gry i zabawy dworskie okresu Heian
– japońska cytra koto – muzyka na dworze cesarskim
– kasane-irome, czyli sztuka łączenia kolorów w dawnej Japonii

Wstęp zarówno na prelekcję jak i na warszataty jest WOLNY.

Reklama
Reklama

Ilość miejsc na warsztatową część wydarzenia jest ograniczona (80 miejsc). Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy drogą mailową na adres:

takenokoprojekt@gmail.com

Wydarzenie jest organizowane przez studentów drugiego roku Katedry Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego: Paulinę Koc, Maję Wiśniewską, Julię Gudaj, Małgorzatę Swat i Łukasza Kokosińskiego, pod opieką profesor Beaty Kubiak Ho-Chi. Zostało ono objęte honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce.

Reklama
Reklama

8 lipca 2017, godz. 15:00-19:00

Muzeum Azji i Pacyfiku ul. Solec 24

Odnośnik do wydarzenia – klik

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.