Zmiany w jesiennej ramówce radiowej Czwórki

Zmiany w jesiennej ramówce radiowej Czwórki

1 października radiowa Czwórka startuje z nową, jesienną ramówką. Czwórka stawia na kulturę, sport, ekologię i trendy w kuchni. Do ekipy dziennikarzy muzycznych dołączy legenda polskiego hip hopu, pojawią się zupełnie nowe audycje i nie zabraknie nowości w doskonale znanych słuchaczom pasmach. Ponadto strona czworka.online wzbogacona zostanie o jeszcze więcej podcastów i materiałów wideo.

Do składu prowadzących „Noc rezydentów” (środa, 22.00-00.00) dołącza Włodi legenda polskiego hip hopu, jeden z prekursorów nurtu ulicznego rapu w naszym kraju. Paweł Włodkowski znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym Molesta Ewenement, którego był współzałożycielem. Wraz z zespołem nagrał m.in. pięć albumów studyjnych. Uzyskał dwukrotnie nominację do Fryderyków. Od 2009 roku współtworzy zespół Parias. Wraz z bratem Hohol’em tworzy grupę producencką Tek-N. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

 „Ratujemy świat” (wtorek, godz. 14.00-15.00) to nowa audycja, która ma pomóc zrozumieć procesy niszczące Ziemię i środowisko naturalne. Katarzyna Dydo, prowadząca program, podpowie czym zastępować plastik, jak wprowadzić zasadę „zero waste” i zachęci do rezygnacji z nadmiernego konsumpcjonizmu. W studiu pojawią się: naukowcy, aktywiści, blogerzy i ekologiczni influencerzy.

Z kolei „Krótka piłka” (poniedziałek, godz. 21.30-22.00) to audycja skierowana przede wszystkim do miłośników piłki nożnej, ale także propagująca ten sport w szerszym gronie odbiorców. – Moim zamiarem, oprócz przedstawiania informacji związanych bezpośrednio z rozgrywkami, jest poruszanie tematów „około-piłkarskich”, takich jak gry komputerowe, aplikacje, social media i książki związane z futbolem. Ideą audycji jest zbudowanie wokół niej społeczności zainteresowanej piłką nożną nie tylko w sportowym wymiarze – mówi Mateusz Fusiarz, prowadzący audycję.

Na antenie radiowej Czwórki pojawi się jeszcze jedna nowość. To audycja „Nie na-żarty” (sobota, godz. 17.00-18.00), w której młodzi pasjonaci kulinariów oraz szefowie kuchni opowiedzą m.in. o swoim zawodzie, o tym w czym się specjalizują, o modnych daniach kuchni regionalnych i światowych. Mateusz Kulik wraz z zaproszonymi gośćmi podpowie, na co zwracać uwagę przy wyborze restauracji,  o czym warto pamiętać składając zamówienie i jak samemu przygotować trendy posiłek.

Czwórka kontynuuje cieszący się ogromnym zainteresowaniem projekt „Będzie Głośno!” (piątek, godz. 18.00-20.00), w ramach którego młode zespoły przez specjalny formularz na stronie Czwórki mogą przesyłać swoje utwory. Muzycy, którzy zdobędą najwięcej głosów słuchaczy, zaproszeni zostaną do audycji na krótką rozmowę i akustyczny występ na żywo. Prowadzącym program jest Damian Sikorski.

Dziennikarze zrelacjonują najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe. Plenerowe studio Czwórki pojawi się m.in. na SnowFest Festival w Szczyrku i Oscyp Snowboard Contest w Białce Tatrzańskiej. Czwórka nadal będzie zapraszać słuchaczy na cykliczne koncerty do radiowego studia. Już 4 października wystąpi Sara Kordowska – laureatka tegorocznej odsłony „Wydaj płytę z Będzie Głośno”. Jesienią przed czwórkową publicznością zaprezentują się również zespoły wyróżnione w tym konkursie: Honeycomb i Jolokia. Zaproszenia na koncerty, pokazy i imprezy pod patronatem Czwórki – do zdobycia w audycjach.

Czwórka nadal rozwija działania w mediach społecznościowych, w których już można słuchać rozmów z gośćmi odwiedzającymi studio, oglądać koncerty i transmisje wydarzeń czy obserwować dziennikarzy na żywo podczas audycji.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.