ZERO WASTE na Wzorach – warsztaty, wykłady, wystawa

ZERO WASTE na Wzorach – warsztaty, wykłady, wystawa.

Wzory na gwiazdkę w Domu Braci Jabłkowskich już po raz kolejny zapraszają poszukiwaczy wyjątkowych produktów wyposażenia wnętrz i niezwykłych prezentów na gwiazdkę!

Na parterze i dwóch piętrach zabytkowego Domu Towarowego odtworzymy atmosferę niezwykłych zakupów. Ponad 200 wystawców z meblami, grafikami, ceramiką, tekstyliami przywiezie swoje produkty aby mogły znaleźć nowych właścicieli.

Jak zawsze w grudniu, na drugim piętrze specjalna strefa prezentowa z naturalnymi skarbami, przysmakami, kosmetykami i nietuzinkową biżuterią.

W strefie ZERO WASTE przedstawimy projekty młodych designerów projektujących w nurcie biodesignu i Zero waste. W sobotę o godzinie 11.30 zapraszamy na wykłady, które przybliżą główne trendy w tym kierunku i przedstawią bliżej nurt projektowania blisko natury.

Wykłady w strefie zero waste – II piętro

Program wykładowy:

11.30 – 12.00 „Słomki to dopiero początek, czyli jak pozbyć się plastiku ze swojego życia” Michał Bachowski. Z wykształcenia ekonomista i design manager, z zamiłowania uzależniony od Internetu obserwator wszelkich nowych tendencji w obszarach wzornictwa, technologii, mediów oraz marketingu. Creative content manager portalu NOIZZ.pl

12.10 -12.40 „We are aiming at zero – zero waste w procesie projektowania i produkcji” – UAU project to multidyscyplinarne studio projektowe z Warszawy. Tworzą je absolwenci Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP – Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski. Obecnie skupiają się głównie na projektowaniu przedmiotów codziennego użytku do produkcji przy użyciu domowych drukarek 3D, i bioplastiku.

12.45 – 13.15 „Kami. Pochówek nomadyczny” – Martyna Ochojska – projektantka produktu i graficzka. Razem z Jo Jurga stworzyły markę NURN.design for death , która zajmuje się designem funeralnym. Jednym z ich flagowych projektów jest linia biodegradowalnych urn Kami które odpowiadają na narastającą potrzebę pochówku nie związanego z żadną istniejącą ceremonią pogrzebową, a zgodnego z polskim prawem.

13.30 – 14.00 „ SCOBY packaging – materiał przyszłości”- Roza Janusz (Róża Rutkowska) opowie o wymyślonym przez siebie biodegradowalnym, jadalnym materiale do produkcji opakowań SCOBY, który już niedługo mogą stać się rewolucyjnym zastępstwem plastiku. Róża jest absolwentką poznańskiego School of Form, bada interakcje między wzrostem a produkowaniem, chce zredefiniować pojęcie wytwarzania.

14.15 – 14.45 „Biodizajn, przemyśleć przyszłość współistnienia” Marek Glogowski – to młody projektant, który aktualnie pracuje w Eindhoven nad kolejnym projektem ze spektrum biodesignu wraz z Erikiem Klarenbekiem oraz Blue City w Rotterdamie. Opowie o swoich projektach, w których do budowy mebli i lamp używa grzybów. Dzięki jego pracy możemy sprawdzić jak to jest wyhodować sobie meble! Sprawdźcie jego projekt Reishidesign

15.00 – 15.30 “Znikąd z miłością” Olga Zelenska autorka projektu opowie o serii pocztówek, z których każda zawiera w sobie nasiona roślin. Wykorzystując tradycyjne metody papiernicze i przetwarzając odpady papierowe, autorka stworzyła biodegradowalne pocztówki, które można zabrać w podróż z domu. Po osiedleniu się w nowym miejscu, można wrzucić kartkę do gleby, aby dać życie roślinom przywiezionym z ojczyzny.

Warsztaty i spotkania w strefie zero waste.

14 -16 WYPLEĆ LAMPĘ ZE SZNURKÓW Warsztat z magazynem Czas na Wnętrze. Opanowujemy podstawowe makramowe sploty i wyplatamy lampę!

15-16 ZIELONE W WALCE ZE SMOGIEM – Czy rośliny mogą zostać naszymi sprzymierzeńcami w walce o czyste powietrze? Jak dobierać rośliny domowe, żeby nasza domowa dżungla stała się zielonym filtrem? Podczas warsztatów poznacie podstawowe zasady pielęgnacji roślin, żeby długo cieszyły się zdrowiem. Każdy z uczestników wróci do domu z nowym zielonym przyjacielem! Warsztaty poprowadzi Małgosia Galińska, pani od roślin z Roślinny STOR.

16-18 sobota i 16.30 – 18.30 Niedziela – Recyklingowe Kubraki – warsztaty rodzinne – warsztaty z tworzenia recyklingowych kubraków, czyli jedynych w swoim rodzaju osłonek. Kubraki wykonamy z produktów z odzysku – głownie kartonów, które następnie pomalujemy, pokolorujemy, wykleimy w taki sposób, by każdy był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju . Dodatkowo, do każdej recyklingowej osłonki dopasujemy roślinę oraz dowiemy się jak o nią dbać by rosła bujnie i jeszcze długo cieszyła oko.

16-18 ( sobota, niedziela) Aanda craft – nauczymy się tworzyć ręcznie notesy, zszywać je i oprawiać.

Dla dzieci

11-13 ( Sobota, niedziela) TASHKA/FIKA – Misza i Grisza mówią: Ho! Ho! Ho!

Święty Mikołaj coraz bliżej! W tym roku ma wyjątkowych pomocników. To Misza i Grisza w bardzo świątecznym nastroju. Wydawnictwo TASHKA/FIKA zorganizuje kreatywne warsztaty plastyczne z bohaterami książek o przygodach Miszy i Griszy. Uczestnicy pod czujnym okiem animatora przygotują kukiełki Misia Miszy, a później wystroją go na Świętego Mikołaja – będą lepić, wycinać i ozdabiać z pomocą tasiemek, brokatów i wycinanek.

13-15 Świąteczne warsztaty mydlarskie dla dzieci – dzieci przygotują świąteczne wersje własnych mydełek z gliceryny! Zapraszają Kwitnące Umysły. Pracownia Twórczego Rozwoju i Edukacji

8 grudnia 2018, godz. 11:30-19:00

Wstęp wolny

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.