ZDM sprzedaje samochody odholowane z warszawskich ulic

ZDM sprzedaje samochody odholowane z warszawskich ulic

Już po raz trzeci wystawiliśmy na sprzedaż samochody, które po odholowaniu w trybie art. 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym w ciągu 6 miesięcy nie zostały odebrane przez właścicieli i przeszły na własność miasta. Na liście znalazło się aż 47 aut, w tym m.in. bmw, dodge, mercedes i audi.

Sprzedaży nie podlegają auta odholowane spod zakazu parkowania, w myśl art. 130a Prawa o ruchu drogowym. Pod młotek idą auta usunięte z ulic w procedurze art. 50a PoRD. To pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub takie, których stan wskazuje, że nie są używane. Takie samochody – jak w przypadku każdego odholowania – usuwane są na wniosek Straży Miejskiej lub Policji i trafiają na parkingi firm, z którymi mamy podpisane stosowne umowy. Tam czekają na właściciela lub osobę uprawnioną do odbioru. Jeśli w ciągu 6 miesięcy nikt po auta się nie zgłosi, przechodzą one na własność miasta z mocy ustawy.

Do jesieni 2021 r. auta, których nikt nie zdecydował się odebrać, po przejściu na własność miasta kierowaliśmy na złom. Robiliśmy to zazwyczaj bez żalu, bo w większości przypadków chodziło o samochody mocno zniszczone, których na drogi nie przywróciłby nawet generalny remont.

Ale zdarzają się też wyjątki. Niektóre porzucone auta, choć klasyfikowane są jako wraki, w rzeczywistości wcale nie muszą trafiać do kasacji. Dlatego jesienią 2021 r. w drodze postępowania przetargowego wystawiliśmy na sprzedaż 8 takich samochodów, spośród których 7 znalazło nowych właścicieli, a suma, jaką za nie uzyskaliśmy, wyniosła 92 tys. 700 zł. Wiosną bieżącego roku w przetargu znalazło się 16 aut – 5 zostało sprzedanych za 8 360 zł. ZDM ogłosił kolejne postępowanie. Na liście znalazło się aż 47 samochodów, w tym 11 wystawionych powtórnie.

Ceny wywoławcze, formularz ofertowy oraz szczegółowe informacje o samochodach  otwiera się w nowej karcie[otwiera się w nowej karcie]

źródło: https://zdm.waw.pl/aktualnosci/sprzedajemy-odholowane-samochody-47-aut-w-tym-bmw-i-dodge/


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama